Microsoft Surface Duo: co wiemy o składanym tablecie z Androidem?

Microsoft Surface Duo: co wiemy o składanym tablecie z Androidem?

Microsoft Surface Duo (Microsoft)
Microsoft Surface Duo (Microsoft)
09.10.2019 12:50

Microsoft Surface Duo to najciekawsze urządzenie, zaprezentowane na październikowej konferencji. Producent wrócił do gry na rynku urządzeń mobilnych, robiąc coś zaskakującego. Samsung i Huawei ścigają się na delikatne zginane ekrany, a Microsoft zastosował sprawdzony zawias i wcale nie wyszedł na tym gorzej.

Ponieważ Sufrace Duo nie trafi na rynek w tym roku, Microsoft ma jeszcze sporo czasu, by dopracować specyfikację i szczegóły. Surface Duo będziemy mogli kupić dopiero przed Świętami w 2020 roku, podobnie jak PlayStation 5.

Złożony Surface Duo (Microsoft)
Złożony Surface Duo (Microsoft)

Co wiemy o Microsoft Surface Duo?

Microsoft Surface Phone Duo będzie działać pod kontrolą Androida. Podczas prezentacji był na nim zainstalowany Android 9, ale na pewno na rynek wejdzie z nowszą wersją. Nie wiemy jednak, czy będzie to Android 10 czy 11. Cena pozostaje nieznana. Na pewno jest to konstrukcja prostsza niż Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X, więc powinna być znacznie tańsza. Galaxy Fold został wyceniony na równe 9 tys. zł, więc nietrudno będzie zejść niżej z ceną. Strzelam, że Surface Duo będzie kosztował 5-6 tys. zł.

Surface Duo dostanie 2 ekrany o przekątnej 5,6 cala, które można rozłożyć do tabletu z ekranem o przekątnej 8,3 cala (Galaxy Fold ma ekran 7,3-calowy). Niestety w przeciwieństwie do Galaxy Fold, na urządzeniu Microsoftu jest widoczna przerwa między dwiema częściami ekranu. Nie jest jeszcze jasne, jak zostaną obsłużone aplikacje na dwóch ekranach. Na pewno aplikacje Microsoftu będzie można dowolnie przenosić między ekranami, ale co z resztą Google Play? Możemy być za to pewni grania – na górnym ekranie będzie widoczna gra, na dolnym przyciski wirtualnego kontrolera.

Połączenia telefoniczne będą pokazywane na prawym ekranie (Microsoft)
Połączenia telefoniczne będą pokazywane na prawym ekranie (Microsoft)

Czy Surface Duo dostanie 5G?

Sercem Surface Duo ma być Snapdragon 855, będzie więc można korzystać z pełni możliwości standardu 4G i połączyć się z siecią 5G, jeśli Microsoft dołączy odpowiedni modem. Mam nadzieję, że nie jest to ostateczna decyzja i finalny produkt dostanie SoC z modemem 5G. Microsoft miałby dzięki temu przewagę nad konkurencją. Trudno powiedzieć, czy w ten sposób nadrobi braki fotograficzne – ma tylko jeden aparat, a Galaxy Fold ma ich 6, nawet tanie smartfony mają 2 lub 3.

Coś mi to przypomina :-) (Microsoft)
Coś mi to przypomina :-) (Microsoft)

Do ładowania używane będzie złącze USB-C, więc prawdopodobnie możemy liczyć na szybkie ładowanie. Urządzenie będzie miało 4,8 mm grubości i prawdopodobnie będzie ciężkie – oba ekrany zostaną przykryte szkłem Gorilla Glass. Niestety Microsoft Surface Duo nie będzie wodoodporny, za to będzie można go używać z rysikiem Surface Pen i odblokować odciskiem palca.

[frame]Jak sądzicie, uda się? W redakcji zdania są podzielone.

[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)