Microsoft Surface Go: kilka tygodni po premierze nadszedł czas na naprawę pierwszych błędów

Microsoft Surface Go: kilka tygodni po premierze nadszedł czas na naprawę pierwszych błędów

Microsoft Surface Go: kilka tygodni po premierze nadszedł czas na naprawę pierwszych błędów
Oskar Ziomek
06.08.2018 12:30

Mijają 4 tygodnie od prezentacji nowego, 10-calowego tabletu Microsoftu. Mowa oczywiście o modelu Surface Go, który w najtańszej wersji jest niemal dokładnie połowę tańszy od Surface'a Pro, a przez to może stanowić ciekawą propozycję dla wszystkich osób szukających podobnego urządzenia, ale w bardziej przystępnej cenie. I choć od premiery nie minął jeszcze równy miesiąc, a urządzenie jest obecnie tylko w rękach recenzentów, to już dostępna jest aktualizacja oprogramowania, która ma rozwiązywać pierwsze błędy.

Jak się okazuje, tę można już pobierać od kilku dni za pośrednictwem Windows Update w urządzeniu. Łatka podnosi numer wersji oprogramowania Surface na 1.0.3 i związana jest z poprawą stabilności działania. Microsoft nie zagłębia się w tym przypadku w szczegóły, co zresztą można samodzielnie sprawdzić na stronie historii wszystkich aktualizacji wydanych dotąd dla Surface'a Go. Jak widać, aktualizacja związana jest z UEFI i można jedynie przypuszczać, że ma być kolejnym zabezpieczeniem przed błędami znanymi z innych modeli z serii Surface.

Obraz

Wśród ich użytkowników nie brakuje bowiem osób, które wielokrotnie napotkały na problemy z uruchamianiem urządzenia. Kłopotliwa okazywała się często właśnie obsługa UEFI, w konsekwencji czego laptopy i tablety wpadały w tak zwaną pętlę uruchomień. Możliwe więc, że Microsoft zdecydował się wprowadzić do oprogramowania kolejne poprawki w tym zakresie, co jak wiadomo jest szczególnie ważne na tym etapie sprzedaży – kiedy sprzęt trafia do pierwszych recenzentów.

Warto przypomnieć, że Surface Go można już zamawiać w przedsprzedaży, ale jak wynika z informacji na stronie Microsoftu, do klientów trafi dopiero pod koniec sierpnia. Najtańszy model bez akcesoriów to wydatek niecałych 2 tysięcy złotych, ale jeśli zdecydować się na wersję z 8 GB pamięci operacyjnej i większym dyskiem, trzeba będzie już zapłacić niecałe 2650 złotych. Z rozmachem wycenione są również oryginalne akcesoria. Klawiatura, mysz i rysik (widoczne na powyższych grafikach) kosztują łącznie ponad 1200 złotych.

Wciąż jest to jednak interesująca propozycja z Windowsem 10 na rynku. Mówimy bowiem o sprzęcie wyposażonym w ekran o przekątnej 10 cali z dobrą rozdzielczością (1800×1200 pikseli), który na pełnym akumulatorze powinien działać nawet do 9 godzin. To teoretycznie dosyć, by sprzęt towarzyszył użytkownikowi przez całą dniówkę bez konieczności sięgania po ładowarkę. Problemem nie powinna być również masa – Surface Go bez akcesoriów waży około pół kilograma.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)