Microsoft Teams nie tylko w Android Auto. Trafi też do Apple CarPlay

Microsoft Teams nie tylko w Android Auto. Trafi też do Apple CarPlay

Apple CarPlay
Apple CarPlay
Źródło zdjęć: © BMW
Oskar Ziomek
10.09.2021 13:30

Microsoft Teams dostanie aktualizację, po której zacznie działać w Apple CarPlay. Oznacza to, że posiadacze iPhone'ów będą mogli dołączać do konferencji w trakcie jazdy samochodem. Teams działa już od jakiegoś czasu w konkurencyjnym Androidzie Auto.

Jak donosi 9to5Mac bazując na informacji The Verge, Microsoft Teams jeszcze w tym miesiącu zacznie działać w Apple CarPlay - systemie dla kierowców, który przenosi dostęp do aplikacji z ekranu iPhone'a na wyświetlacz systemu infotainment w aucie. Dzięki temu użytkownicy będą mogli głosowo dołączać do trwających spotkań w Teams bezpośrednio z samochodu - na przykład, gdy utkną w korku w drodze do biura.

Całość nie powinna mieć negatywnego wpływu na bezpieczeństwo, bo połączenia będzie można odbierać głosowo dzięki Siri. Dodatkowo, ponieważ z założenia nie ma w planach transmisji wideo w Apple CarPlay, rozmowa w praktyce będzie podobna do zwykłej telefonicznej z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego.

Warto dodać, że Microsoft Teams jest już od pewnego czasu dostępny także w Androidzie Auto - analogicznej platformie dla kierowców korzystających ze smartfonów z Androidem. W tym przypadku głosowa obsługa opiera się oczywiście o wykorzystanie Asystenta Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)