Microsoft Teams z nową funkcją. Dzięki niej otworzysz pliki w trybie offline

Microsoft Teams z nową funkcją. Dzięki niej otworzysz pliki w trybie offline

Microsoft Teams z nową funkcją
Microsoft Teams z nową funkcją
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jakub Porzycki/NurPhoto
Karolina Modzelewska
30.05.2021 12:23

Microsoft Teams co chwila wzbogaca się o nowe funkcje, które mają usprawnić i ułatwić pracę zespołową. Usługa, która zyskała na znaczeniu podczas pandemii, już niedługo zyska kolejną aktualizację. Tym razem Microsoft pozwoli na otwieranie plików w trybie offline.

Najprawdopodobniej już w czerwcu pojawi się aktualizacja Microsoft Teams, która pozwoli otwierać pliki w trybie offline. Firma zapowiada, że początkowo będzie ona dostępna na smartfony z systemem Android, ale można się spodziewać, że w niedługim czasie trafi także na urządzenia z systemem iOS.

Microsoft Teams z nową funkcją

Warunkiem korzystania z funkcji będzie wcześniejsze otwarcie pliku w Microsoft Teams w trybie online. Dopiero takie działanie sprawi, że później będzie on dostępny bez konieczności posiadania połączenia z internetem.

Pomimo tego, że funkcja nie wydaje się spektakularną nowością, może być niezwykle przydatna. Zwłaszcza że w wielu miejscach dostęp do internetu wciąż jest ograniczony, a łączenie z dostępną siecią może być ryzykowne (np. na lotnisku, w centrum handlowym, kawiarni itp.) i narażać nas na potencjalny atak hakerów. Dlatego sprawdzenie ważnego dokumentu bez konieczności łączenia się z siecią wydaje się rozsądnym dodatkiem do usługi, z której korzysta wiele polskich firm.

Microsoft Teams szykuje dalsze aktualizacje

Microsoft Teams wzbogaci się też o inne funkcje, o których twórcy informowali już wcześniej. Chodzi tutaj przede wszystkim o automatyczne nagrywanie spotkań, a także możliwość przyśpieszania i spowalniania nagrań (prędkość w zakresie 0,5x-2x). Rozwiązanie pozwoli skupić się na najważniejszych momentach spotkań i przyśpieszyć oglądanie tych, które są mniej istotne. Funkcja najprawdopodobniej pojawi się we wrześniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)