Microsoft też zalicza rekordowe zyski

Wojciech Kowasz

23.07.2010 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za ostatni kwartał ubiegłego roku finansowego zakończonego 30 czerwca 2010. Apple będzie musiał pogodzić się z faktem, że pomimo wysokich aspiracji jego rezultaty nie są jeszcze tak dobre, by prześcignąć Microsoft pod względem przychodów i zysku.

Na stronach dla inwestorów Microsoftu czytamy, że w czwartym kwartale roku finansowego 2009/2010 firma odnotowała rekordową sumę przychodów - 16,04 mld dolarów. Jest to o 22% więcej, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Tak dobre wyniki prawdopodobnie można zawdzięczać sprzedaży systemu Windows 7. Do 30 czerwca 2010 Microsoft sprzedał 175 milionów kopii swojego najnowszego systemu operacyjnego dla stacji roboczych. Pozostałe dane są jeszcze lepsze - zysk netto firmy wyniósł 4,52 mld dolarów (wzrost aż o 48%), co przekłada się na 0,51 dolara rozwodnionego zysku na akcję. Przychody zwiększyły wszystkie działy Microsoftu, choć ostatecznie dział Online Services i Entertainment and Devices przyniosły straty.

W związku z tym, że rok finansowy został zakończony, Microsoft ogłosił także zagregowane dane finansowe. Przez ostatnie 12 miesięcy firma zanotowała 62,48 mld dolarów przychodów, co przełożyło się na 18,76 mld dolarów zysku netto. Przychody są wyższe od ubiegłorocznych o 7%, zysk jest wyższy o 29%.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)