Microsoft tworzy MMO na VR: najbardziej wciągająca gra w historii?

Microsoft tworzy MMO na VR: najbardziej wciągająca gra w historii?

Microsoft tworzy MMO na VR: najbardziej wciągająca gra w historii?
12.05.2017 15:31, aktualizacja: 12.05.2017 16:43

Gry MMO znane są z wciągania graczy na wiele godzin, niektórzy w tych wirtualnych światach spędzają większość dnia. Podobno wirtualna rzeczywistość także ma nas oderwać od otaczającego świata. Co jeśli połączymy MMO i VR? Możliwe, że powstanie gra, która pochłonie nas niemal całkowicie. Taki właśnie tytuł planuje stworzyć Microsoft.

Z pewnością gra tworzona przez Microsoft stanie się gorącym tematem dla wszystkich tych, którzy w graniu widzą moralne zło. Tworzony tytuł ma w końcu predyspozycje do odcinania graczy od świata realnego i to odcinania skuteczniej niż jakakolwiek gra MMO. Możliwe, że szykuje się naprawdę niezła produkcja, która przyczyni się do wzrostu popularności sprzętu VR.

Gra Microsoftu najpewniej zapewni wsparcie dla nowych zestawów Windows Mixed Reality, takich jak zaprezentowane na tegorocznej konferencji Build urządzenia Acera i HP. Tytuł ma być multiplatformowy, najpewniej trafi na PC z Windows 10 i Xboksa oraz możliwe, że również na platformy konkurencji. Do dyspozycji mamy dostać naprawdę duży świat, który dzięki VR, może zapewnić intensywniejsze doświadczenia niż światy innych MMO.

350199701712496577

Nie wiemy praktycznie nic więcej o nowej grze Microsoftu. Firma obecnie szuka specjalistów, którzy zajęliby się jej tworzeniem. Wątpimy więc by tytuł szybko się pojawił. Jeśli faktycznie otrzymamy rozbudowany świat, to jego zaprojektowanie zajmie sporo czasu.

Microsoft zauważył w VR ogromny potencjał. Widać to po nowościach jakie wprowadzane są do Windowsa 10, zapowiedziach nowego Xboksa, a także premierze zestawów Windows Mixed Reality. Jeśli wirtualna rzeczywistość w ciągu najbliższych lat znacząco zyska na popularności, to bardzo możliwe, że za sprawą Microsoftu i chociażby tworzonego tytułu MMO.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)