Microsoft tworzy nową aplikację OneNote. Użytkownicy nie będą już wybierać jednej z dwóch

Aplikacja OneNote
Aplikacja OneNote
Źródło zdjęć: © Microsoft
Karolina Kowasz

06.08.2021 17:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Microsoft ogłosiła za pomocą swojego bloga, że OneNote otrzyma w najbliższych miesiącach serię aktualizacji. Użytkownicy powinni naszykować się nie tylko na wizualne odświeżenie. Główną zmianą, poza szeregiem nowości, ma być ujednolicenie dwóch aplikacji, istniejących dotychczas jednocześnie, do jednej.

Pierwsza z nich istniała dotychczas jako aplikacja zainstalowana razem z pakietem Office. Druga zaś była samodzielnym programem OneNote dla systemu Windows 10. Microsoft twierdzi, że postępy techniczne w Windowsie i pakiecie Office pozwolą na ich ujednolicenie do jednego programu. W ten zaś sposób zwiększy się prostota korzystania z aplikacji.

Nadchodzące zmiany

Zgodnie z informacjami, kolejna wersja OneNote otrzyma nowe funkcje, ale też zachowa najważniejsze istniejące opcje, które są obecnie unikalne dla wersji dedykowanej dla systemu Windows 10. Jej obecni użytkownicy otrzymają w aplikacji zaproszenie do aktualizacji w drugiej połowie przyszłego roku. 

Póki co Microsoft nie chwali się zbytnio zmianami, jakie ma przynieść nowy OneNote. Zapewnia, że w przyszłości pojawi się kolejne ogłoszenie, które szczegółowo opcje, które pojawią się w nowej wersji aplikacji OneNote.

Pierwsze spojrzenie na nową wersję OneNote
Pierwsze spojrzenie na nową wersję OneNote© Microsoft

Przejście z wersji w pakiecie Office

O ile w przypadku użytkowników aplikacji OneNote w wersji niezwiązanej z pakietem Office aktualizacja wydaje się być prosta, tak nie wiadomo jak będzie wyglądać dla reszty użytkowników. Microsoft podkreśla, że ci pierwsi nie muszą podejmować żadnych działań w przyszłości, albowiem cała aktualizacja wydarzy się samoczynnie.

Dla użytkowników pakietu Office firma planuje za to wdrożenie narzędzi ułatwiających przejście na nową wersję programu OneNote. Jeżeli zaś ktoś obecnie rozważa dopiero rozpoczęcie korzystania z tej aplikacji, Microsoft sugeruje wybranie wersji będącej osobną aplikacją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)