Microsoft udostępnia aplikację... dla systemu Android

Microsoft udostępnia aplikację... dla systemu Android

Redakcja
04.03.2010 13:13

W grudniu 2008 roku informowaliśmy o pierwszej aplikacji Microsoftu stworzonej z myślą o użytkownikach telefonów iPhone. Po udostępnieniu kilku programów na tę platformę, producent Windowsa zdecydował się wkroczyć na kolejny rynek – narzędzi przeznaczonych dla systemu Android.

O udostępnieniu aplikacji Microsoft Tag Reader dla systemu Android poinformował za pośrednictwem oficjalnego bloga programu Benjamin Gauthey. To bezpłatne narzędzie umożliwia odczytywanie czarno-białych i kolorowych kodów kreskowych przy pomocy telefonu komórkowego. By tego dokonać wystarczy uruchomić aplikację skanującą w telefonie i skierować obiektyw na kod. Po krótkim czasie program automatycznie rozpozna zakodowane informacje.

Microsoft Tag Reader można pobrać wchodząc na stronę Android Market. Możliwe jest również wyszukanie aplikacji bezpośrednio z poziomu telefonu komórkowego. Program ten jest obecnie dostępny również na inne mobilne systemy operacyjne: Windows Mobile, J2ME, Blackberry oraz Symbian S60.

Biorąc pod uwagę ostrą konkurencję pomiędzy Microsoftem i Google, udostępnienie aplikacji przeznaczonej na system operacyjny Android może cieszyć. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli okazję podziwiać coraz więcej tego typu inicjatyw.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)