Microsoft usuwa większość ograniczeń w darmowym OneNote 2013

Microsoft usuwa większość ograniczeń w darmowym OneNote 2013

Microsoft usuwa większość ograniczeń w darmowym OneNote 2013
Paweł Piskurewicz
16.02.2015 09:40, aktualizacja: 18.02.2015 14:19

Niespełna rok temu Microsoft mocno zmienił podejście do swojego notatnika OneNote. Po zniesieniu ograniczeń i przebudowie aplikacji mobilnych dla Androida oraz iOS, wydał darmowego OneNote 2013 dla systemu Windows. Teraz postanowił go ulepszyć.

Darmowa edycja nie była jednak tą samą, którą otrzymywali posiadacze płatnych wersji pakietu Office. Microsoft pozbawił ją kilku znaczących opcji, które w wielu przypadkach odczuwalnie ograniczały możliwości tego rozbudowanego notatnika. Jedną z nich był brak możliwości zabezpieczenia tworzonych w notesach sekcji za pomocą hasła, czy też nagrywania i umieszczania notatek głosowych oraz wideo.[img=OneNote4]Ostatnia aktualizacja znosi te ograniczenie jak i kilka innych. Wśród nich znajdziemy przeglądanie i przywracanie poprzednich wersji strony, przeszukiwanie nagrań audio i wideo pod kątem wybranych słów, a także możliwość osadzania plików pakietu Office w notatkach. Wciąż pozostawiono jedno istotne ograniczenie. Nowe notesy mogą być tworzone tylko w chmurze OneDrive. W przeciwieństwie do płatnych wersji OneNote 2013 nie zapiszemy ich lokalnie.

Obraz

Zniesienie ograniczeń w edycji darmowej to nie tylko nowe możliwości, ale też mniejszy bałagan. OneNote posiada wiele aplikacji, na różne systemy, a każda z nich dysponuje innym zakresem opcji. To właśnie te różnice są jedną z największych wad notatnika od Microsoftu. Darmową wersję OneNote 2013 możecie pobrać z naszej bazy programów. Do działania wymaga minimum Windows 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)