Microsoft wprowadzi Silverlighta do Xboksa

Microsoft wprowadzi Silverlighta do Xboksa

23.11.2010 12:29

Microsoft chce wprowadzić technologię Silverlight do Xboksa 360. Umożliwi to między innymi łatwiejsze tworzenie aplikacji deweloperom.

Na stronach Microsoftu pojawiło się ogłoszenie o pracę, z którego wynika, że firma poszukuje ludzi odpowiedzialnych za wprowadzenie Silverlighta do konsoli Xbox 360, a także rozwój technologii w smartfonach z systemem Windows Phone 7. Jak przewiduje Electronista, Microsoft planuje unifikację frameworku Silverlighta dla Xboksa i Windows Phone 7. Ułatwiłoby to tworzenie programów i gier deweloperom, a także uruchamianie ich na różnych platformach. Zaletą projektów budowanych w środowisku XNA jest ich wieloplatformowość pozwalająca po niewielkich modyfikacjach uruchomić dany tytuł na Windows 7, Vista, XP, Xbox 360 oraz Windows Phone 7. Na temat Silverlighta w Windows Phone 7 informowaliśmy szerzej już w lutym tego roku.

Firma z Redmond nie potwierdziła informacji na temat szykowanych zmian. Po pojawieniu się pierwszych komentarzy w Sieci, Microsoft szybko usunął z ogłoszenia informacje o Xboksie i zastąpił bardziej ogólnymi - o innych platformach. Być może więcej dowiemy się 2 grudnia, kiedy to odbędzie się konferencja dla deweloperów o dalszym rozwoju Silverlighta. Microsoft chce rozwijać swoją technologię przede wszystkim we własnych urządzeniach takich jak smartfony z Windows Phone 7 czy Xboksy. Ma to być nowa strategia rozwoju Silverlighta, który jak dotąd nie stał się zagrożeniem dla konkurencyjnych rozwiązań - Flasha i HTML5.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)