Microsoft wyda swój antywirus na komputery Apple, na razie tylko dla firm

Microsoft wyda swój antywirus na komputery Apple, na razie tylko dla firm
Microsoft wyda swój antywirus na komputery Apple, na razie tylko dla firm

21.03.2019 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft przyjął do wiadomości, że w biurach używane są nie tylko komputery z Windowsem i zamierza chronić je wszystkie jednakowo. Dlatego dla systemu macOS wydany zostanie niebawem program zabezpieczający Microsoft Defender.

Zapewne zauważyliście, że mowa o Microsoft Defenderze, a nie Windows Defenderze. Microsoft zmienił nazwę swojego produktu, by była bardziej odpowiednia dla środowiska wieloplatformowego. Na razie produkt zabezpieczający będzie dostępny tylko w środowiskach firmowych, a jego pełna nazwa to Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP).

Dla komputerów z jabłkiem powstał specjalny klient usługi Defender ATP. Aplikacja ma zapewnić zaawansowaną ochronę w czasie rzeczywistym oraz możliwość przeprowadzenia szybkiego skanowania na życzenie użytkownika. Interfejs niewiele różni się od tego, co zobaczymy na Windowsie. Na blogu Microsoftu można znaleźć kilka zrzutów ekranu i film przedstawiający ideę takiego zabezpieczenia.

Announcing Microsoft Defender ATP for Mac

Klienci usługi Microsoft Defender ATP mogą zgłosić się do testów klienta dla Maców na stronie dostawcy. Klient jest dostępny dla środowisk łączących komputery z Windowsem i macOS-em. Można go uruchomić na systemach: macOS Mojave, macOS High Sierra i macOS Sierra. Użytkownicy antywirusa dla Maców mogą korzystać także z Security Center i

Razem z programem zabezpieczającym zainstalowany zostanie klient usługi Microsoft AutoUpdate.

Kiedy dla zwykłych użytkowników?

Microsoft Defender ATP to produkt dla firm z odpowiednim abonamentem i nie skorzystamy z niego na prywatnych komputerach. Na razie nie wiadomo też, czy Microsoft zamierza wydać produkt ochronny dla „zwykłych użytkowników” systemu macOS. Przypuszczam, że nie ma takiej potrzeby, a wersja Defendera dla firm została podyktowana specyficznymi wymaganiami korporacyjnych środowisk.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)