Microsoft wydaje matematyczny dodatek dla Worda i OneNote'a

Microsoft wydaje matematyczny dodatek dla Worda i OneNote'a

Wojciech Cybulski
16.08.2010 21:16

Microsoft poinformował dziś na blogu o wydaniu kilku bezpłatnych dodatków dla pakietu biurowego Office stworzonych z myślą o uczniach i nauczycielach powracających do pracy po przerwie wakacyjnej.

Najciekawszym wśród udostępnionych narzędzi jest Microsoft Mathematics Add-in for Word and OneNote - pod tą długą nazwą kryje się ciekawy dodatek ułatwiający tworzenie wykresów 2D i 3D, wykonywanie obliczeń numerycznych, rozwiązywanie równań i nierówności oraz uproszczonych wyrażeń algebraicznych. Mathematics Add-In może być przydatny także przy zapisywaniu standardowych funkcji matematycznych, wykonywaniu operacji na macierzach i liczbach zespolonych oraz obliczaniu funkcji statystycznych. Aplikacja dodaje ponadto do Worda i OneNote'a bogaty zbiór symboli matematycznych i struktur umożliwiających właściwe formatowanie wyrażeń matematycznych. Narzędzie zostało przygotowane z myślą o użytkownikach pakietu biurowego Office w wersji 2007 i 2010. Mathematics Add-In wymaga do poprawnego działania obecności .NET Framework 3.5 SP1.

Poza omówionym dodatkiem Microsoft udostępnił nauczycielom także narzędzie Interactive Classroom oraz poradnik pokazujący, jak skutecznie wykorzystać pakiet Office w procesie edukacji. Warto zauważyć, że Word i OneNote wchodzą w skład specjalnej edycji pakietu Office dla Użytkowników Domowych i Uczniów, która charakteryzuje się zdecydowanie niższą ceną niż jej komercyjne odpowiedniki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)