Microsoft zablokuje partnerstwo Yahoo! i Google?

Microsoft zablokuje partnerstwo Yahoo! i Google?

Wojciech Cybulski
01.08.2010 14:48

Kilka dni temu informowaliśmy, że japoński oddział Yahoo! podpisał z Google umowę zakładającą bliską współpracę obu firm w sektorze wyszukiwarek i reklamy internetowej. Microsoft związany z Yahoo! globalną umową postanowił zablokować ten japoński sojusz - informuje Business Insider.

Połączenie sił Yahoo! i Google sprawiło, że obie firmy opanowały 98% rynku wyszukiwarek w Japonii. Microsoft zamierza przekonać japońskiego regulatora rynku, że jest to sytuacja bardzo szkodliwa dla konkurencji. Gigant z Redmond chce, by umowa Yahoo! i Google została zablokowana. Microsoft argumentuje, że Departament Sprawiedliwości nie zgodził się na współpracę tych firmy w USA. więc podobnie powinien zachować się japoński regulator rynku. Problem jednak w tym, że japoński odpowiednik Federalnej Komisji Handlu nie widzi nic złego w sojuszu Yahoo! - Google i nie zamierza blokować współpracy obu firm. Dla Microsoftu jest to sytuacja nie do przyjęcia - korporacja prawdopodobnie będzie podejmować stosowne kroki prawne zmierzające do zmiany niekorzystnej dla siebie decyzji japońskiego FTC.

Amerykańska centrala Yahoo! nie chciała komentować działań swojego japońskiego oddziału. Wiadomo jedynie, że japońskie Yahoo! cieszy się sporą niezależnością i nie musi respektować globalnej umowy, którą centrala podpisała z Microsoftem.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)