Microsoft zainstaluje Skype w autach Volvo. Wkrótce trafi do nich także Cortana

Microsoft zainstaluje Skype w autach Volvo. Wkrótce trafi do nich także Cortana29.12.2016 15:45
Microsoft zainstaluje Skype w autach Volvo. Wkrótce trafi do nich także Cortana

Volvo poinformowało o nowej współpracy z Microsoftem, w wyniku której do samochodów tej marki będą fabrycznie instalowane aplikacje Skype dla firm. Pozwoli to na obsługę komunikatora bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Czy uczestnictwo w firmowych konferencjach na Skype podczas prowadzenia samochodu jest rzeczywiście aż tak pożądane?

Jak się okazuje, obydwie firmy doszły do wspólnego wniosku, że wielu pracownikom brakuje takiej możliwości. Integracja komunikatora z oprogramowaniem samochodu jest korzystna z pewnością dla Volvo, bo dzięki niej stanie się pierwszym producentem samochodów ze wsparciem dla tego typu rozwiązań. Anders Tylman-Mikiewicz z Volvo Car Group przedstawia sprawę następująco:Wszyscy byliśmy kiedyś w takiej sytuacji: siedząc w samochodzie, próbujemy dołączyć do rozmowy konferencyjnej. Zawsze albo upuścimy telefon albo zapomnimy kodu bezpieczeństwa. To nienajlepszy sposób na rozpoczęcie ważnej rozmowy w samochodzie, szczególnie, że nasza uwaga powinna być skupiona na drodze. Dzięki Skype dla firm wbudowanemu w samochód, wszystkie te problemy znikają.

Komunikator będzie instalowany w samochodach Volvo z serii 90, a więc m.in. modelach XC90, S90 oraz V10.

Volvo XC90 to jeden z modeli, w którym Skype dla firm będzie dostępny
Volvo XC90 to jeden z modeli, w którym Skype dla firm będzie dostępny

Integracja ze Skypem, to jednak dopiero początek. W dłuższej perspektywie, współpraca firm ma doprowadzić do instalacji w pojazdach Cortany – asystenta znanego z Windows 10. Podobnie jak w systemie operacyjnym, również w tutaj miałby za zadanie wspomagać kierowcę i rozwiązywać jego bieżące problemy przy pomocy komunikacji głosowej.

Termin instalacji Cortany w systemach Volvo nie został konkretnie wyznaczony, jednak można się spodziewać, że Microsoft będzie dążył do tego jak najszybciej. Firma ambitnie podchodzi do rozszerzania listy urządzeń, na których miałby być instalowany ich najnowszy system – zaledwie dwa dni temu wspominaliśmy o planach na wykorzystanie Cortany jako jedynego środka komunikacji z systemem w przypadku urządzeń bez ekranów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)