Microsoft zainwestuje miliard dolarów w Windows Mobile

Microsoft zainwestuje miliard dolarów w Windows Mobile03.03.2010 12:22
Redakcja

Jak donosi Forbes, Microsoft zamierza w najbliższym czasie zainwestować w rynek telefonów komórkowych około jednego miliarda dolarów. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem rozwoju wydaje się być jednak wspieranie własnego, mobilnego systemu operacyjnego.

W zeszłym roku pojawiły się pewne spekulacje jakoby Microsoft zamierzał inwestować w rynek mobilnych technologii m.in. poprzez wykupienie firmy Palm czy Research In Motion (RIM), producenta BlackBerry. W taki obrót sprawy nie wierzy analityk Brendan Barnicle, który powołuje się na informacje uzyskane od Billa Koefoeda, pracownika Microsoftu odpowiedzialnego za inwestycje firmy. Jego zdaniem niemal pewne jest, że producent Windowsa zainwestuje miliard dolarów w rozwój i udoskonalanie własnego systemu operacyjnego przeznaczonego na telefony komórkowe, bo na żadne sensowne przejęcie raczej nie ma szans.

Takie posunięcie wydaje się być logiczne z punktu widzenia chęci budowania liczącego się na rynku produktu. Przypomnijmy bowiem, że zgodnie z najnowszym raportem przygotowanym przez firmę Gartner największy udział w rynku mobilnych systemów operacyjnych mają Symbian, RIM oraz iPhone OS (odpowiednio: 46,9, 19,9 oraz 14,4 procent). Windows Mobile zajmuje czwartą pozycję i może się pochwalić wynikiem na poziomie 8,7%. Istnieje jednak duża szansa, że już wkrótce, po tak dużym zastrzyku pieniędzy przeznaczonych na rozwój, OS ten zyska nieco na znaczeniu. O tym jak będzie w istocie przekonamy się po premierze urządzeń Windows Phone 7 Series.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)