Microsoft zepsuł drugi monitor Windowsa 7, naprawia go wadliwą łatką

Microsoft zepsuł drugi monitor Windowsa 7, naprawia go wadliwą łatką

29.08.2017 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli macie problemy z pracą na dwóch monitorach na Windowsie 7 po aktualizacji KB 4034664, musicie jeszcze poczekać. Niestety zepsuty system pozostanie zepsuty, bo poprawka także sprawia problemy.

Dwie z sierpniowych aktualizacji Windowsa 7 powodują podobne problemy. Wydana 2 tygodnie temu poprawka bezpieczeństwa KB 4034664 utrudniła pracę wielu użytkownikom, którzy korzystają z dwóch monitorów. Pierwszy zwykle pracował normalnie, ale na drugim widoczne były artefakty renderowania. Problem został przeanalizowany, a Christian Schwarz przygotował program reprodukujący błąd z wyjaśnieniem, co się dzieje i kiedy.

Niestety Windows 7 nadal jest i jeszcze jakiś czas będzie zepsuty. Błąd ten pojawił się także w aktualizacji KB 4034679. Co więcej, jest obecny także w KB 4034670, będącej wersją zapoznawczą wrześniowych aktualizacji.

W piątek pojawiła się łatka KB 4039884, naprawiająca poprzednią, przeznaczona do ręcznej instalacji. W opisie możemy przeczytać, że rozwiązuje problem ze znikającymi paskami menu z aplikacji pracujących na stanowiskach z wieloma monitorami i zatrzymywaniem ich pracy gdy są przenoszone między monitorami. Niestety ona też jest wadliwa

W poprawce znajdują się prawdopodobnie bardzo stare pliki, datowane aż na sierpień 2016. Dlatego też Windows Update nieco „szaleje” i zaleca instalację ponad 20 starych poprawek. Wiele osób odradza instalację, ze względu na problemy z kolejnymi aktualizacjami.

Microsoft stara się nie zostawić użytkowników wciąż popularnego Windowsa 7 na lodzie i opisał obejście problemu. Najpierw należy włączyć Kompozycje pulpitu (Desktop Composition) w zaawansowanych ustawieniach komputera (prawy przycisk na pulpicie → Właściwości → Zaawansowane ustawienia systemu → Zaawansowane). Trzeba też upewnić się, że główny monitor (oznaczony „1”) znajduje się z lewej strony i wyrównany do góry w układzie monitorów.

To rozwiązanie jednak nie zadziała na maszynach, których karty graficzne nie poradzą sobie z Aero – wymagania sprzętowe i więcej informacji o Aero znajdziecie w artykule. Poza tym to rozwiązanie nie jest wcale tak proste, jak byśmy sobie tego życzyli. Miejmy nadzieję, że do września wszystko się rozwiąże.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)