Microsoft zepsuł drugi monitor Windowsa 7, naprawia go wadliwą łatką

Strona głównaMicrosoft zepsuł drugi monitor Windowsa 7, naprawia go wadliwą łatką
29.08.2017 13:06
Microsoft zepsuł drugi monitor Windowsa 7, naprawia go wadliwą łatką

Jeśli macie problemy z pracą na dwóch monitorach na Windowsie 7 po aktualizacji KB 4034664, musicie jeszcze poczekać. Niestety zepsuty system pozostanie zepsuty, bo poprawka także sprawia problemy.

Dwie z sierpniowych aktualizacji Windowsa 7 powodują podobne problemy. Wydana 2 tygodnie temu poprawka bezpieczeństwa KB 4034664 utrudniła pracę wielu użytkownikom, którzy korzystają z dwóch monitorów. Pierwszy zwykle pracował normalnie, ale na drugim widoczne były artefakty renderowania. Problem został przeanalizowany, a Christian Schwarz przygotował program reprodukujący błąd z wyjaśnieniem, co się dzieje i kiedy.

Niestety Windows 7 nadal jest i jeszcze jakiś czas będzie zepsuty. Błąd ten pojawił się także w aktualizacji KB 4034679. Co więcej, jest obecny także w KB 4034670, będącej wersją zapoznawczą wrześniowych aktualizacji.

W piątek pojawiła się łatka KB 4039884, naprawiająca poprzednią, przeznaczona do ręcznej instalacji. W opisie możemy przeczytać, że rozwiązuje problem ze znikającymi paskami menu z aplikacji pracujących na stanowiskach z wieloma monitorami i zatrzymywaniem ich pracy gdy są przenoszone między monitorami. Niestety ona też jest wadliwa

W poprawce znajdują się prawdopodobnie bardzo stare pliki, datowane aż na sierpień 2016. Dlatego też Windows Update nieco „szaleje” i zaleca instalację ponad 20 starych poprawek. Wiele osób odradza instalację, ze względu na problemy z kolejnymi aktualizacjami.

Microsoft stara się nie zostawić użytkowników wciąż popularnego Windowsa 7 na lodzie i opisał obejście problemu. Najpierw należy włączyć Kompozycje pulpitu (Desktop Composition) w zaawansowanych ustawieniach komputera (prawy przycisk na pulpicie → Właściwości → Zaawansowane ustawienia systemu → Zaawansowane). Trzeba też upewnić się, że główny monitor (oznaczony „1”) znajduje się z lewej strony i wyrównany do góry w układzie monitorów.

To rozwiązanie jednak nie zadziała na maszynach, których karty graficzne nie poradzą sobie z Aero – wymagania sprzętowe i więcej informacji o Aero znajdziecie w artykule. Poza tym to rozwiązanie nie jest wcale tak proste, jak byśmy sobie tego życzyli. Miejmy nadzieję, że do września wszystko się rozwiąże.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)