Microsoft (znowu) przegrywa w sprawie i4i

02.04.2010 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To już stało się rutyną - w ciągnącej się od dwóch lat sprawie o nielegalne wykorzystanie patentów, Microsoft ponosi kolejne porażki. Teraz amerykański sąd odmówił firmie prawa do apelacji w sprawie ostatniego wyroku.

Przypomnijmy: firma i4i oskarżyła Microsoft o naruszenie patentów dotyczących funkcji edycji plików XML. Zostały one bezprawnie wykorzystane w edytorze Word dostępnym w pakiecie biurowym Office 2003 i 2007. Microsoft przegrał w pierwszej instancji, potem pierwszą apelację, a na początku marca tego roku - drugą. Miał jeszcze szansę skorzystania z ostatniej apelacji. Jednak jak donosi Reuters, skorzystania z niej odmówił firmie amerykański sąd. Było się o co bić - oprócz nakazu wycofania programów zawierających technologię i4i (z terenu USA), na Microsoft nałożono również olbrzymią karę sięgającą 290 mln dolarów.

Odmówienie możliwości skorzystania z ostatniej apelacji nie oznacza jednak, że sprawa jest definitywnie zakończona. Microsoft może jeszcze odwołać się do Sądu Najwyższego. Jak dotąd firma nie zdecydowała jeszcze, jakie kroki podejmie w tej sprawie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)