Midrey, GIF Hunter, GetYourGuide, Missiles! i Smashy City – najciekawsze programy tygodnia

Midrey, GIF Hunter, GetYourGuide, Missiles! i Smashy City – najciekawsze programy tygodnia

Midrey, GIF Hunter, GetYourGuide, Missiles! i Smashy City – najciekawsze programy tygodnia
16.04.2016 11:54, aktualizacja: 17.04.2016 14:41

Jak co sobotę, zapraszam Was do sprawdzenia najciekawszych programów, które znalazły się w naszej bazie w minionym tygodniu.

Midrey YouTube Downloader

Midrey YouTube Downloader to bardzo wygodny program do pobierania i konwertowania filmów. Zazwyczaj te zadania wymagają dwóch osobnych programów programów, dlatego warto rzucić okiem na program firmy Midrey, który ma wszystko w jednym.

350175737841739713

Midrey YouTube Downloader może służyć do ściągania muzyki i filmów z serwisu YouTube, Vimeo i kilkuset innych. Wystarczy podać mu odnośnik, wybrać format, rozmiar i miejsce, gdzie film zostanie zapisany. Przy wyborze sposobu pobierania filmu można wybrać jakość i format zapisu (dla YouTube'a jest to MP4, FLV lub 3GP) lub samego dźwięku w MP4. Niestety nie pobierzemy w ten sposób całej listy.

350175737841870785

Pobierane filmy są dopisywane do kolejki, a już pobrane materiały zachowywane w kolekcji, z podziałem na filmy i pliki dźwiękowe. Po pobraniu filmu można go także przekonwertować. Do wyboru mamy tu formaty AVI, FLV, MKV, WMV oraz MP3 dla plików dźwiękowych.

Pobierz: Windows, OS X.

GetYourGuide

GetYourGuide to aplikacja dla osób planujących podróż. Z jej pomocą można zapoznać się z największymi atrakcjami turystycznymi na świecie, znaleźć te w najbliższej okolicy, a w wielu z nich także zarezerwować bilety wstępu. Listę obsługiwanych przez aplikację punktów można znaleźć też na stronie, tam też można zarządzać biletami i gromadzić atrakcje na liście punktów „do odwiedzenia”. Warto zaznaczyć, że na liście będą nie tylko obiekty zabytkowe czy muzea, ale też różne centra rekreacyjne.

24 Hours in Berlin | GetYourGuide

GetYourGuide działa także w polskich miastach, choć jest w nich mniej atrakcji niż w Paryżu czy Rzymie. We Wrocławiu na przykład można kupić bilety na pieszą wycieczkę po centrum, 2-godzinną przejażdżkę meleksem z przewodnikiem i dwie trasy turystyczno-konsumpcyjne, pozwalające poznać uroki lokali serwujących piwa rzemieślnicze i najlepsze polskie wódki.

Przy każdej atrakcji można poznać szczegóły, opinie innych osób, przejrzeć oceny i oczywiście zobaczyć na mapie lokalizację miejsca zbiórki. Aplikacja jest świetnie przygotowana i mimo że projekt jest dość młody, już teraz ma sporo do zaoferowania.

Pobierz: Android, iOS. Missiles!Missiles! to prosta i estetyczna gra zręcznościowa, dzięki której łezka zakręci się w oku każdego fana River Raid. Jak zwykle w takich grach, trzeba sterować samolotem tak, by unikać wrogich pocisków, zebrać jak najwięcej gwiazdek i tarcz ochronnych.

350175737842395073

W grze można sterować wirtualnym joystickiem lub poruszając palcem po całym ekranie. Można też rywalizować ze znajomymi przez Gry Google Play. Rozgrywkę urozmaicają różne typy samolotów.

Missiles! możecie pobrać na Androida. Uprzedzam, że gra wciąga :-)

Smashy City

Smashy City to ciekawie wyglądająca gra zręcznościowa dla tych, którzy mają ochotę coś rozwalić. Gigantyczne postacie mają za zadanie zniszczyć jak największą część miasta, ale na drodze będzie stało wojsko, policja i SWAT. Sterowanie w grze jest proste, grafika przyjemna dla oka, a efekty dźwiękowe wysokiej jakości.

350175737842657217

Smashy City to jedna z tych gier, którymi trudno się znudzić. Świat jest generowany losowo, więc nigdy nie trafimy dwa razy w to samo miejsce. W miarę grania, za zebrane monety, można odblokować 26 postaci, w tym zarówno takie przypominające legendy, jak Godzilla, jak i wielkiego królika. Kolejność odblokowywania jest losowa, a potwory dzielą się na pospolite i rzadkie. Każdy z nich ma inne zdolności, co pozwala znaleźć swój ulubiony styl gry. Można też porównywać wyniki ze znajomymi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pobierz: Android, iOS.

Honorowy Dawca Energii

Honorowy Dawca Energii to aplikacja dla aktywnych fizycznie, którzy chcą uprawiając sport zrobić coś dobrego. Energia wytworzona przez aktywnych użytkowników podczas biegania czy jazdy na rowerze zostanie zliczona i zamieniona na darowizny na cele charytatywne. Program został opracowany na potrzeby firmy ciepłowniczej Fortum, która przekaże fundusze. W akcji firmy Fortum bierze udział pięć miast w Polsce: Bytom, Częstochowa, Płock, Wrocław i Zabrze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W poprzednich latach Fortum organizował też biegi, podczas których biegacze mogli wspólnie biec dla swojego miasta i wybranej w akcji organizacji charytatywnej. Tak wyglądała inauguracja akcji w 2013 roku we Wrocławiu:

Honorowy Dawca Energii może integrować się z Endomondo i Stravą. Energia każdego użytkownika jest zliczana do puli wygenerowanej przez całe miasto. Im więcej energii oddamy, wym większa będzie darowizna w danym mieście. Wyniki można oczywiście porównać.

Drivemode: Interfejs Jazdy

Drivemode dla Androida to aplikacja, dzięki której można korzystać z telefonu podczas prowadzenia samochodu. Prosty interfejs pozwala włączyć nawigację, odpowiedzieć na wiadomości lub wybrać muzykę łatwymi gestami i bez patrzenia na ekran.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Drivemode pozwala obsługiwać nawigację, muzykę i kontakty. Nawigacja uruchomi mapy Google, część poświęcona muzyce pozwala wybrać ulubiony odtwarzacz i nim sterować, zaś w części z kontaktami można szybko nawiązać połączenie telefoniczne lub wysłać jedną z wiadomości z szablonu. W aplikacji działają też komendy głosowe, dyktowanie i wyszukiwanie.

GIF Hunter

Na koniec program dla użytkowników Maców, którzy często kłócą się w Internecie. GIF Hunter pomoże znaleźć animowanego GIF-a na każdą okazję i szybko wkleić go lub po prostu przeciągnąć gdzie trzeba.

350175737843574721

GIF Hunter korzysta z zasobów serwisów Giphy, Imgur i PopKey. Program zagnieżdża się w górnej belce systemu, skąd można go wywołać klikając bądź wciskając skrót. W ustawieniach można wybrać serwis, który będzie przeszukiwany. Ulubione GIF-y można dodawać do własnej kolekcji, by zawsze mieć je pod ręką.

Myślę, że ten program powinien mieć pod ręką każdy internauta, bo nic tak nie wyraża emocji, jak trafnie dobrany GIF :-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)