Mike Nash odchodzi z Microsoftu

Mike Nash odchodzi z Microsoftu

Redakcja
04.02.2010 15:48, aktualizacja: 04.02.2010 16:32

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o tym, że szeregi Microsoftu opuścił Bill Veghte, odpowiedzialny w ostatnim czasie za całość strategii biznesowej dotyczącej produktów z rodziny Windows. Teraz w jego ślady idzie kolejna gwiazda firmy z Redmond, Mike Nash.

Mike Nash zajmował stanowisko wiceprezesa do spraw strategii systemu Windows. Wcześniej zajmował się również problemami związanymi z bezpieczeństwem użytkowników (jako jeden z szefów Security Technology Unit) oraz pracami nad przeglądarką Internet Explorer.

Możemy z całą pewnością potwierdzić, że Mike Nash odchodzi z Microsoftu. Przez te 19 lat jego wpływ na rozwój firmy był wprost ogromny. Dziękujemy mu za jego zaangażowanie i życzymy jak najlepiej w przyszłości - potwierdził jeden z przedstawicieli Microsoftu w oświadczeniu złożonym dziennikarce Mary-Jo Foley.

Nieoficjalnie wiadomo, że Nash obejmie stanowisko osoby odpowiedzialnej za prace nad urządzeniem Kindle w Amazon. Tajemnicą pozostaje natomiast to, kto zajmie jego miejsce w firmie z Redmond. Przedstawiciele Microsoftu nie chcieli na razie komentować tej sprawy. Warto jednak zauważyć, że obecnie żaden z członków Windows Business Group stworzonej przez Billa Veghte trzy lata temu, nie pracuje już w tym konsorcjum (chodzi o Mika Sieverta, Willa Poole oraz Joe Petersona). Wiele wskazuje na to, że obecny szef, Steven Sinofsky (odpowiedzialny wcześniej za prace nad pakietem Office), tworzy własną grupę zaufanych pracowników. Następcy Nasha upatrywać możemy więc w kimś z jego otoczenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)