Minecraft Combat Update: nowy mechanizm walki i inne zmiany w wersji 1.9

Minecraft Combat Update: nowy mechanizm walki i inne zmiany w wersji 1.9

Minecraft Combat Update: nowy mechanizm walki i inne zmiany w wersji 1.9
01.03.2016 17:27, aktualizacja: 02.03.2016 16:13

Minecraft dla jednych jest zapewne jedną z najbardziej grywalnych produkcji w historii, dla innych niezrozumiałym fenomenem. Gra właśnie doczekała się istotnej aktualizacji oznaczonej numerem 1.9, o której sporo mówi sama nazwa: dzięki Combat Update zmienia się jednak nie tylko sam mechanizm walki, ale także duża część rozgrywki w ogóle.

Pierwszą zauważalną zmianą jest możliwość wykorzystania drugiej ręki zbudowanej z prostopadłościanów postaci. Dzięki temu gracz zyskuje możliwość osłony przed obrażeniami za pomocą tarcz. W praktyce, dzięki nowemu slotowi na przedmiot, walka w Minecrafcie (wizualnie) zaczyna przypominać odrobinę serię The Elder Scrolls. Oczywiście jest to duże wyolbrzymienie, niemniej ochrona za pomocą tarczy nie jest jedynym zastosowaniem nowego slotu.

Można go bowiem wykorzystać także podczas eksploracji i kopania. W drugiej ręce można bowiem także umieścić na przykład pochodnię, dzięki czemu nie będzie już potrzeby ciągłej zmiany przedmiotów używanych aktualnie przez gracza. Sytuację upraszcza w dodatku fakt, że przedmiotu w obu rękach można używać niezależnie.

Obraz

Stosowanie tarczy to nie jedyna, i być może wcale nie najistotniejsza nowość w walce. Swoją nazwę aktualizacja oznaczona numerem 1.9 zawdzięcza istotnym zmianom w samym mechanizmie walki, a konkretnie optymalnym sposobie zadawania ciosów: od teraz im częściej gracz zadaje ciosy, tym mniej obrażeń. Więcej punktów życia może on odebrać wyczekując, aż broń wróci do pełni swojej siły bojowej. Oczywiście cel takiej zmiany jest jasny: aby wygrać pojedynek nie wystarczy już możliwie jak najszybciej klikać, konieczne jest wyczucie. Zwłaszcza że optymalna częstotliwość najskuteczniejszych ciosów różni się ze względu na broń.

Tych zresztą pojawiło się w nowej wersji kilka nowych. Dostępnych są zatem między nowe typy strzał, nowe topory. Słowem: wszystko, aby zbalansować rozgrywkę w związku z wprowadzaniem nowego mechanizmu walki. Zmian jest zresztą znacznie więcej, z ich pełną listą można zapoznać się na stronie Wiki Minecrafta. Natomiast w naszej bazie oprogramowania znajdziecie już najnowszą wersję gry.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)