Minecraft obchodzi 10. urodziny. Jego twórca nie został zaproszony

Minecraft obchodzi 10. urodziny. Jego twórca nie został zaproszony

Minecraft obchodzi 10. urodziny. Jego twórca nie został zaproszony
Minecraft obchodzi 10. urodziny. Jego twórca nie został zaproszony
01.05.2019 13:46

Minecraft jest obecnie najpopularniejszą grą na świecie. Marka należy do Microsoftu, który przygotowuje się do świętowania 10. urodziny gry.

Twórca Minecrafta nie został zaproszony. Microsoftowi nie odpowiada charakter wypowiedzi Notcha i jego poglądy. Firma nie chce mieć z nim nic wspólnego, mimo że kupiła od niego żyłę złota.

Notch to troll, seksista i foliarz

Markus Persson, lepiej znany w sieci jako Notch, od lat nie jest związany z Minecraftem ani ze studiem Mojang. Po tym, jak sprzedał studio i grę Microsoftowi w 2014 roku, opuścił firmę i nie birze udziału w rozwijaniu gry.

Notch Coraz rzadziej jest kojarzony z Minecraftem. Jego głównym zajęciem ostatnio jest trollowanie w sieci. Z jego wypowiedzi wylewa się seksizm i transfobiczna propaganda, nie stroni też od teorii spiskowych. Ostatnio zachwala teorię QAnon - skrajnie prawicową, mówiącą o sekretach państwowych i skomplikowanym planie, wymierzonym przeciwko Donaldowi Trumpowi i jego zwolennikom.

Na Twitterze Notcha znajdziemy mnóstwo przykładów mowy, która nie jest akceptowana przez Microsoft, promujący się jako firma przyjazna rodzinie. W rozmowie z Variety reprezentant firmy podkreślał, że wypowiedzi Notcha w żaden sposób nie oddają wartości Microsoftu ani studia Mojang. Nie powinny też być traktowane jako odzwierciedlenie Minecrafta - gry uniwersalnej, przyjaznej dzieciom i rodzinom.

Microsoft stara się za wszelką cenę promować równość i wzajemny szacunek. Kierujący firmą Satya Nadella poinformował pracowników, że jeśli nie pomogą w budowaniu odpowiedniego środowiska, zagrażają swojej karierze, a może nawet zatrudnieniu. Notch zupełnie nie pasuje do tego środowiska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)