MIUI Express – skorzystaj z nakładki od Xiaomi bez modyfikowania systemu

MIUI Express – skorzystaj z nakładki od Xiaomi bez modyfikowania systemu

MIUI Express – skorzystaj z nakładki od Xiaomi bez modyfikowania systemu
Redakcja
08.04.2014 23:20, aktualizacja: 09.04.2014 10:57

Jeśli ktoś interesuje się urządzeniami mobilnymi, to grzechem jest nie znać firmy Xiaomi, która ma w swojej ofercie kilka ciekawych, naprawdę wydajnych smartfonów. Na tym jednak jednak jej możliwości się nie kończą, bardzo znana jest również ze stosowanej w swoich produktach nakładki MIUI. Teraz skorzystać z niej będą mogli nie tylko właściciele wybranych modeli, lub szczęściarze z dostępem do portów: zaprezentowana aplikacja MIUI Express, nazywany również MIUI Lite pozawala na skorzystanie ze zmodyfikowanego interfejsu bez konieczności modyfikowania samego systemu. Jej głównymi cechami mają być przede wszystkim intuicyjność, szybkość działania, a także ładne, skomponowane wykonanie.

350048933797652417

Po instalacji nakładki użytkownik jest pytany o to, jakiego programu uruchomieniowego chce używać. Wśród dostępnych pojawi się MIUI Express. Nie jest to jednak sam program uruchomieniowy, ale kompletny interfejs i niektóre aplikacje. Sama aplikacja udostępniająca pulpity zachowuje się nieco inaczej, niż inne do niej podobne – MIUI nie ma oddzielnego ekranu z listą aplikacji, wszystkie ikony znajdują się na pulpitach, wraz z widgetami. Wraz z nowym launcherem użytkownik otrzymuje także same widgety np. sterowanie modułami urządzenia takimi jak jasność, tryby głośności, czy też GPS, zegarek na pulpit, wskaźnik baterii, a także zmodyfikowany panel wyszukiwania. MIUI Express oferuje także oddzielny panel do wybierania tapety, użytkownik wybierać może nie tylko pośród grafik umieszczonych na urządzeniu i preinstalowanych z aplikacją, ale także korzystać z ogromnej bazy internetowej dostępnej z poziomu samej nakładki.

Wraz z nakładką użytkownik otrzymuje zmodyfikowaną aplikację do wykonywania połączeń, a także do obsługi wiadomości SMS i MMS. Są to dosyć rozbudowane aplikacje, pozwalają m.in. na utworzenie listy antyspamowej, z której wiadomości będą automatycznie wyciszane i nie pokazywane w normalnym spisie. Możliwa jest także konfiguracja bezpłatnego konta Xiaomi i synchronizacja takich danych jak kontakty, wiadomości, zdjęcia i notatki. Dostępne ustawienia MIUI Express mogą przyprawić o ból głowy: użytkownik może skorzystać ogromną ilość opcji, poczynając od efektów, rozmiaru siatki na pulpicie, włączeniu cieni i animacji pogodowej, a kończąc na obsłudze gestami.

MIUI Express zastępuje także domyślne dźwięki i ekran blokady, w efekcie oferuje rozwiązania inne niż fabryczne, umożliwia także zmianę jego stylu. Nakładka nie wymaga zwiększonych uprawnień do działania, konieczne jest jednak włączenie zezwolenia na instalowanie aplikacji spoza sklepu Google Play. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, jej interfejs jest mieszanką kilku języków: niektóre elementy zostały spolszczone, część jest po angielsku, jeszcze inne posiadają chińskie opisy. Wymagania to Android 4.0 lub nowszy, przynajmniej 1 GB pamięci RAM i 100 MB wolnej przestrzeni. Aplikację znajdziecie w bazie naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)