r   e   k   l   a   m   a
reklama

mks_vir znów chce być liderem

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Znany polski producent oprogramowania antywirusowego mks_vir ma ambicje by wrócić na szczyt i ponownie konkurować z liderami rynku - czytamy w dzisiejszym wydaniu Gazety Prawnej. W 2007 r. fotel prezesa firmy objął Mateusz Sell, syn zmarłego w 2004 r. Marka Sella, twórcy mks_vir. Syn założyciela ma obecnie jeden cel - przywrócić swojej rodzinnej firmie dawną pozycję.

MKS zmaga się z problemami od czasu, gdy po śmierci Marka Sella kierujący firmą Włodzimierz Banaszak przeszedł wraz z grupą pracowników do konkurencyjnego ArcaBit. Mateusz Sell chce zostawić te wydarzenia za sobą i stawia na nowe otwarcie. Firma pod jego kierownictwem ma wydać wiele nowych produktów i udoskonalić te, które ma już w ofercie. Jednym z kierunków ekspansji będą stale zyskujące na popularności komputery Macintosh z Mac OS X oraz systemy Linux. Wkrótce światło dzienne ujrzy 10 wersja mks_vir, a ponadto firma planuje ruszyć ze sprzedażą swoich produktów w wielu wersjach językowych skierowanych na rynek europejski i amerykański. W planach jest także rozbudowany sklep internetowy oraz kilka nowych systemów wykrywania wirusów.

Mateusz Sell ma nadzieje, że po kilku latach stagnacji uda mu się wyprowadzić firmę na prostą i mks_vir zamiast przynosić straty, zacznie na siebie zarabiać. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Mks_vir wstaje z kolan opublikowanym w serwisie internetowym Gazety Prawnej.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic