Telegram Passport – nowa wersja komunikatora chce być schowkiem na dokumenty

Telegram Passport – nowa wersja komunikatora chce być schowkiem na dokumenty

Telegram Passport – nowa wersja komunikatora chce być schowkiem na dokumenty
28.07.2018 15:34

Telegram to więcej niż udany komunikator, który oprócz funkcji oczywistych oferuje między innymi możliwość dołączenia do kanałów tematycznych szyfrowanych po stronie klienta. Właśnie wydana została właśnie nowa wersja programu, do której trafiła funkcja Passport – odtąd aplikacja chce służyć jako schowek na dokumenty.

Telegram chce być wszędzie tam, gdzie do założenia konta potrzebna jest weryfikacja tożsamości w oparciu o dokumenty tożsamości. Do czynienia z nią mamy na przykład w popularnej usłudze Revolut. W praktyce jednak zespół Pawła Durowa nie zdecydował się na opracowanie własnego systemu – w Telegram wszyto po prostu klienta usługi epayments.com.

Obraz

W aplikacji można przechowywać dane osobowe, paszport, prawo jazdy, dowód tożsamości, a także inne wrażliwe dane, np. adres zameldowania, zamieszkania, numery telefonu czy maile. Dane, podobnie jak całą komunikacja realizowana z wykorzystaniem Telegrama, jest szyfrowana end-to-end. Do rozpoczęcia korzystania z funkcji konieczne jest także uruchomienie dwustopniowej weryfikacji tożsamości.

W aktualnym kształcie implementacja klienta (działającego po prostu w oparciu o bota) usługi nie robi szczególnego wrażenia, niemniej twórcy komunikatora już pracują nad rozwojem funkcji Passport. Weryfikacji będzie można dokonywać przez sam fakt uwierzytelniania przez Telegram – zewnętrzne aplikacje nie będą miały dostępu do samych dokumentów. Najnowszą wersję aplikacji znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)