Mniejsze zużycie pamięci w Firefoksie Aurora 7

08.07.2011 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kanale Aurora pojawiła się testowa wersja Firefoksa 7. Mozilla chce w tym wydaniu przeglądarki znacznie ograniczyć zużycie pamięci.

Jednym z problemów, na które narzekają często użytkownicy Firefoksa jest duże zużycie pamięci przez przeglądarkę. Pokazały to również testy, jakie przeprowadziliśmy niedawno w ramach Testu przeglądarek 2011. Mozilla nie ma jednak zamiaru zostawić problemu bez rozwiązania i już ogłosiła, że w związku z pracami nad Firefoksem 7, skupi się na tym właśnie problemie. W wersji testowej w ramach kanału Aurora udało się już ograniczyć zużycie o około 30% w porównaniu z wcześniejszym wydaniem przeglądarki.

Kolejne zmiany, jakie pojawiły się w Firefoksie 7 to szybsze uruchamianie, co również jest jedną z bolączek przeglądarki. Dodatkowo w ramach Firefox Sync wprowadzono natychmiastową synchronizację zakładek i haseł. Poprawiono również rendering fontów, dzięki czemu będą one znacznie lepiej prezentowały się w przeglądarce. Ponadto Mozilla wprowadziła nowe narzędzia deweloperskie takie jak zaawansowana telemetria stanu przeglądarki czy obsługa CSS3 Text-Overflow. Przyśpieszono parsowanie JavaScriptu, rozpoczęto również wdrażanie nowego graficznego API - Azure. Za jego pomocą Firefox 7 będzie lepiej renderować grafikę 2D.

Firefoksa Aurora 7 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Wersja testowa może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)