Mobilna Wikipedia za darmo w Afryce i na Bliskim Wschodzie

Mobilna Wikipedia za darmo w Afryce i na Bliskim Wschodzie

25.01.2012 12:37, aktualizacja: 25.01.2012 12:52

Zgodnie z planem już wkrótce abonenci francuskiego Orange będą mieli dostęp do Wikipedii za darmo w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Według prognoz już za 2 lata użytkowników internetu mobilnego będzie więcej, niż „kablowego”, więc Fundacja Wikimedia chce wyjść im na przeciw. Misją Fundacji jest dostarczanie nieograniczonej wiedzy wszystkim za darmo i dlatego postanowiła zawrzeć porozumienia z największymi operatorami telefonii komórkowej na świecie, aby zapewnić ich abonentom bezpłatny dostęp do Wolnej Encyklopedii.

Znamy już pioniera tej inicjatywy — francuski Orange. Operator swoim abonentom w Afryce i na Bliskim Wschodzie umożliwi przeglądanie stron Wikipedii za darmo. Encyklopedia będzie dostępna na każdym urządzeniu z przeglądarką i kartą SIM Orange, bez względu na to, czy użytkownik posiada abonament czy kartę pre-paid, i czy wykupił pakiet danych. Dostęp do Wikipedii będzie można uzyskać przez przeglądarkę lub przez specjalne widżety dostarczone przez operatora. W pierwszej połowie tego roku Wikipedię za darmo będzie można czytać w 20 krajach.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Orange nawiązuje bliską współpracę z Fundacją. W 2009 roku operator złączył treść Encyklopedii do swoich kanałów informacyjnych dostępnych dla abonentów z Europy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)