Mobilny Kalendarz Google wreszcie z opcją dodawania zadań

Mobilny Kalendarz Google wreszcie z opcją dodawania zadań

Mobilny Kalendarz Google wreszcie z opcją dodawania zadań
Łukasz Maślanka
09.12.2015 09:16, aktualizacja: 09.12.2015 09:47

Kalendarz Google na Androida i iOS doczekał się przydatnej funkcji. W najnowszej wersji aplikacji mobilnej możemy zapisywać zadania do wykonania. Google w ten sposób rzuca rękawicę producentom takich programów typu To-Do, jak Any.Do lub Wunderlist.

Reminders in Google Calendar

Po aktualizacji mobilnego Kalendarza Google, przycisk w aplikacji służący wcześniej do tworzenia wpisów w kalendarzu pozwala też utworzyć przypomnienie o zadaniu. Przypomnienie domyślnie ustawione jest jako trwające przez cały dzień, ale możemy wybrać dowolną datę i godzinę, kiedy chcemy otrzymać informację od kalendarza. Ustawione powiadomienia – aktualne i wcześniejsze – można zaś sprawdzić nie tylko w aplikacji, ale też w innych usługach Google: Inbox i Now.

Zapisane powiadomienie będzie widoczne w kalendarzu, dopóki go nie usuniemy. Takie rozwiązanie ma sprawić, że żadne z zadań nie przepadnie w natłoku spraw. Nieaktualne powiadomienia można zaś schować jednym przesunięciem palca, wtedy zostaną one zarchiwizowane. Chcąc usunąć je na stałe, trzeba otworzyć sekcję z przypomnieniami w Inboxie lub w Google Now. Mało to intuicyjne, za to co najmniej chaotyczne.

W zaktualizowanym Kalendarzu Google znajdziemy też funkcję wcześniej dostępną w Inboxie. To inteligentne podpowiedzi dopasowane do treści, które wpisujemy. Przykładowo, gdy zapiszemy „Napisz maila do Tomka Kowalskiego”, algorytm w kalendarzu zaproponuje nam adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu Tomka Kowalskiego, który znajdzie w naszych kontaktach.

Obraz

Nowa wersja google'owego kalendarza wkrótce powinna pojawić się w sklepie Google Play i w AppStore. Programiści Google pracują też nad wprowadzeniem funkcji zarządzania zadaniami do kalendarza w wersji webowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)