Mobilny Windows żyje! Microsoft obiecuje dużą aktualizację

Mobilny Windows żyje! Microsoft obiecuje dużą aktualizację

Nokia Lumia z depositphotos
Nokia Lumia z depositphotos
07.05.2018 14:30

Po ogłoszeniu wycofania biznesowych komunikatorów z mobilnego Windowsa, Microsoft oświadczył, że wciąż będzie wspierał swój system operacyjny, ale użytkownicy nie powinni liczyć na nowe funkcje. Możliwe jednak, że Windows 10 Mobile otrzyma jeszcze zestaw nowości.

Serwis Softpedia informuje, że na stronie pomocy technicznej Microsoftu, pojawiła się wzmianka o wydaniu większej aktualizacji mobilnego Windowsa. System ma otrzymać kwietniową aktualizację, podobnie jak wersja systemu skierowana na komputery.

Nowe wydanie zostało zatytułowane Windows 10 Mobile April 2018 Update i może zadebiutować 8 maja. Wspomniana strona internetowa zawiera wyłącznie instrukcję instalacji aktualizacji. Nie podane zostały szykowane zmiany, a także lista obsługiwanych smartfonów. Redakcja serwisu Softpedia próbowała sprawdzić dostępność aktualizacji na trzech smartfonach (Lumia 950 XL, HP Elite X3 i Alcatel IDOL 4S), na chwilę obecną nie jest ona dostępna.

Obraz

Na stronie Microsoftu przeczytamy, że kwietniowa aktualizacja zawiera dodatkowe funkcje i usprawnienia dla Windows 10 Mobile. Po udostępnieniu, aktualizacja zacznie pobierać się automatycznie. Można również sprawdzić dostępność ręcznie, w tym celu należy przejść do ustawień smartfonu i następnie do zakładki Aktualizacja i zabezpieczenia. Microsoft dodaje, że dostępność może się różnić w zależności od producenta, modelu, kraju i operatora komórkowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)