bDUCkMbp
mObywatel ikona

mObywatel

Pobierz program
w oficjalnym sklepie App Store
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

mObywatel to aplikacja, pozwalająca na ekranie smartfonu wyświetlić wiarygodną kopię dowodu osobistego. Aplikacja nie zastąpi jednak fizycznych dokumentów. By z niej korzystać, trzeba mieć ważny dowód osobisty i potwierdzony Profil Zaufany. Aplikację zabezpieczamy hasłem i przypisujemy konkretne urządzenie do swojego Profilu Zaufanego.

bDUCkMbr

mObywatel umożliwia wygodny wgląd do danych użytkownika z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych. Aplikacja już na wstępie informuje, że nie zastąpi dokumentów. Nie jest dowodem osobistym i nie można jej używać zamiast dokumentu. Można jednak używać jej w stosunkach cywilnych, jak wynajem mieszkania czy stłuczka. Aplikacja pozwala pobrać własne dane albo otrzymać dane innego użytkownika po zeskanowaniu kodu QR.

Państwo jest gwarantem wiarygodności danych, gdyż udostępnia je osobie zweryfikowanej przez państwowe mechanizmy, podaje je z państwowych rejestrów do własnej, państwowej aplikacji. Za przetwarzanie danych odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

Aplikacji nie można jednak użyć w stosunkach z administracją publiczną ani przekraczać z nią granic państw Unii Europejskiej i strefy Schengen.

Wkrótce w aplikacji będzie można sprawdzić także dane prawa jazdy, legitymacji studenckiej i karty dużej rodziny.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
2.0
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań1 206
Data aktualizacji4 lut 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
mObywatel ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDUCkMbW
bDUCkMcn