Modern Combat 5: Blackout trafia na Androida, iOS oraz Windows Phone, nie obyło się bez problemów [Aktualizacja]

Strona głównaModern Combat 5: Blackout trafia na Androida, iOS oraz Windows Phone, nie obyło się bez problemów [Aktualizacja]
24.07.2014 13:25
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Gameloft po raz kolejny chce udowodnić, że gry z gatunku FPS mają rację bytu także na urządzeniach mobilnych. Ma im w tym pomóc najnowsza odsłona serii Modern Combat o podtytule Blackout, która właśnie dziś trafiła do sklepów czołowych systemów mobilnych. Niestety już na start posiadaczy Windows Phone spotkała niemiła niespodzianka, tytuł chwilowo jest niegrywalny.

bDYlXPTV

O ile zakup, instalacja i uruchomienie odbywają się bez problemu, to już w trakcie gry natrafiamy na blokadę. Podczas pobierania dodatkowych danych, ujrzymy komunikat braku połączenia sieciowego. Błąd dotyczy tylko wersji na Windows Phone. Nie wiadomo czy jest globalny. Miejmy nadzieję, że autorzy szybko się z nim uporają. Do tego czasu warto jednak wstrzymać się z zakupem. Wróćmy jednak do gry.[img=BtTbWi5CcAEk_Y9]Pisząc o Modern Combat trudno nie wspomnieć o inspiracjach serią Modern Warfare. Nazwa, sposób i rozmach w prowadzeniu rozgrywki, przypominają serię Call of Duty. Kampania już od pierwszych misji atakuje nas widowiskowymi scenami, przerywnikami na silniku gry oraz dynamiczną (liniową) akcją. Ma być widowiskowo i jest. Niestety, nawet ten tryb wymaga ciągłego połączenia z siecią. Jest to warunek konieczny aby móc grać w Modern Combat 5: Blackout.

350110579194815945

Nie zabrakło również pojedynków dla wielu graczy. Do wyboru mamy 4 klasy postaci, każda z innymi zdolnościami. Choć połączenie FPS + ekran dotykowy + multiplayer wydaje się mocno niegrywalne, to część czwarta udowodniła, że jest inaczej. Do tej pory gra w nią spora liczba graczy.

350110579194947017

Trzeba przyznać, że Gameloft wie jak zrobić dobre sterowanie w takich tytułach. Nie jest ono tak komfortowe jak pad, czy też klawiatura i myszka, to jednak sukces poprzednich części udowodnił, iż FPS-y na urządzeniach mobilnych mają sens. Nawet bez dodatkowych kontrolerów. Sterowanie możemy edytować w opcjach, tak aby dopasować je do swoich potrzeb.

350110579195078089

Gra nie jest tania, w zależności od systemu jej cena waha się w okolicach 22 zł. Jest to jednak jeden z tych tytułów, w których nie uświadczymy męczących mikropłatności. Płacąc za nią otrzymujemy pełnowartościowy produkt. Modern Combat 5: Blackout jest dostępny na 3 kluczowych systemach mobilnych czyli: Android, iOS i Windows Phone. Przy zakupie należy pamiętać, że gra ma spore wymagania sprzętowe.

bDYlXPTX

Aktualizacja 24.07.2014 18:00Problemy z wersją Windows Phone zostały rozwiązane.

Udostępnij:
bDYlXPUT