Moje Trasy już nie dla nas. Google kończy z udaną aplikacją dla sportowców

Moje Trasy już nie dla nas. Google kończy z udaną aplikacją dla sportowców
Łukasz Maślanka

30.01.2016 17:21, aktual.: 31.01.2016 09:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli korzystacie z aplikacji Moje Trasy, lepiej poszukajcie alternatywy. Google zamknie ją 30 kwietnia br., a już teraz program zniknął z wyszukiwarki sklepu Google Play.

Moje Trasy to program służący głównie sportowcom, np. miłośnikom biegania, jazdy na rowerze lub wędrówek po górach. Aplikacja, bazując na danych z nadajnika GPS, śledziła tempo biegu lub jazdy, wysokość, przebiegnięty dystans i podobne dane. Informacje eksportowała zaś m.in. do Dysku Google (gdzie tworzyła odrębny folder z plikami KML) i Map Google, można było też odbyć wirtualną wycieczkę w Google Earth. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a także wolny od informacyjnego szumu. Moje Trasy nie zawierają bowiem opcji społecznościowych, pozwalają więc skupić się na bieganiu lub innej treningu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

O Moich Trasach można jednak pisać już w czasie przeszłym. Google zdecydowało, że 30 kwietnia br. zamknie usługę, a gdy w wyszukiwarce sklepu Play wpiszemy nazwę programu, nie otrzymamy linku do pobrania aplikacji. W programie wyświetla się też komunikat informujący o zamknięciu Moich Tras wraz z poradnikiem, jak wyeksportować dane do innej usługi, np. Endomondo.

Jaka może być powód decyzji Google o zamknięciu Moich Tras? Firma od dłuższego czasu rozwija usługę Fit, która jest dostępna zarówno w wersji przeglądarkowej, jak też w formie aplikacji na Androida i Android Wear. Kilka tygodni temu aplikacja Fit doczekała się opcji śledzenia aktywności sportowej w czasie rzeczywistym, oferując zatem te same możliwości co inny google’owy produkt. I właśnie chęć uporządkowania swojego portfolio z aplikacjami sportowymi stała za decyzją o zamknięciu usługi Moje Trasy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)