Monitor do gier nie musi kosztować wiele. Oto nasze propozycje do 800 złotych

Monitor do gier nie musi kosztować wiele. Oto nasze propozycje do 800 złotych25.04.2018 20:33
Monitor do gier nie musi kosztować wiele. Oto nasze propozycje do 800 złotych

Przymierzając się do kupna komputera do gier często skupiamy uwagę na odpowiednim dobraniu podzespołów jednostki centralnej. W końcu to od niej będzie zależeć wydajność i liczba klatek, którą osiągniemy w grach. I choć faktycznie to głównie karta graficzna i procesor będą miały wpływ na możliwości sprzętu, to na wrażenia podczas rozgrywki wpływ mają także inne elementy zestawu, w tym monitor.

Nie każdego jednak stać na wydanie na ekran drugie tyle co na jednostkę centralną, a początkujący gracze mogą pomyśleć, że tylko taki zakup ma sens. Wychodząc naprzeciw potrzebom mniej zamożnych graczy postanowiliśmy więc przedstawić 5 monitorów, które naszym zdaniem świetnie nadają się do gier, a zapłacić przyjdzie za nie od niecałych 500 do niespełna 900 złotych.

Spis treści

  • AOC G2260VWQ6(#jeden)
  • iiyama G-Master G2530HSU(#dwa)
  • LG 24MP59G-P(#trzy)
  • iiyama G-Master G2730HSU(#cztery)
  • Dell U2414H(#piec)

[amazon=AOC G2260VWQ6|https://amzn.to/2Hky2xt|120,26|aoc1]Monitor oferuje matową matrycę TN o przekątnej 21,5 cala. Ekran wyposażono w istotną z punktu widzenia gracza technologię AMD FreeSync, co w połączeniu z czasem reakcji na poziomie 1 ms zagwarantuje dobre wrażenia podczas gry. [/amazon]AOC G2260VWQ6 to najtańszy monitor w naszym zestawieniu. W cenie około 500 złotych oferuje matową matrycę TN o przekątnej 21,5 cala. Ekran wyposażono w istotną z punktu widzenia gracza technologię AMD FreeSync, co w połączeniu z czasem reakcji na poziomie 1 ms zagwarantuje dobre wrażenia podczas gry. Częstotliwość odświeżania wynosi w tym przypadku maksymalnie 75 Hz, rozdzielczość to oczywiście FullHD, a maksymalna jasność to 250 cd/m².

Urządzenie wyposażone zostało w złącze HDMI, DisplayPort oraz VGA, a oprogramowanie posiada wbudowaną funkcję redukcji szkodliwego dla oczu niebieskiego światła. Podstawa umożliwia pochylanie monitora w jednej płaszczyźnie, a dzięki standardowi VESA 100×100 można go również zawiesić na ścianie.

[amazon=iiyama G-Master G2530HSU|https://amzn.to/2HVfkJR|138,99|iiyama245]Monitor oferuje matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej długości 24,5 cala. Ekran obsługuje oczywiście AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie wynosi 75 Hz. Czas reakcji wynosi 1 ms, a maksymalna jasność to 250 cd/m².[/amazon]Kolejną propozycją jest Iiyama G-Master G2530HSU. Monitor kosztuje około 580 złotych i oferuje matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej długości 24,5 cala. Ekran obsługuje oczywiście AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie wynosi 75 Hz. Czas reakcji wynosi 1 ms, a maksymalna jasność to 250 cd/m².

Monitor wyposażony został w dwa głośniki o mocy 2 W każdy. Na tyle znajdziemy w związku z tym więcej złączy: HDMI, DisplayPort, VGA, ale także wejście audio oraz wyjście słuchawkowe minijack. W monitor wbudowano także dwuportowy hub USB. Istotną informacją jest fakt, iż monitor można zawiesić na ścianie, a jeśli zostanie na podstawie, będzie go można pochylać. Producent zwraca uwagę na wzornictwo, w którym szerokość górnej i bocznych ramek ekranu zredukowano do minimum.

[amazon=LG 24MP59G-P|https://amzn.to/2vAaJu9|149,99|lgmp59]Monitor posiada matrycę IPS o przekątnej 23,8", oferuje AMD FreeSync, a maksymalne odświeżania wynosi 75 Hz. Dodatkiem jest obsługa PIP (obrazu w obrazie) oraz wbudowane złącze słuchawkowe.[/amazon]Za około 120 złotych więcej w stosunku do naszej najtańszej propozycji, LG 24MP59G-P oferuje dwie główne dodatkowe korzyści. Po pierwsze matryca ma większą przekątną i wynosi 23,8", a po drugie – wykonano ją w technologii IPS. Poza tym większość parametrów jest dokładnie taka sama. Również tutaj znajdziemy obsługę AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie wynosi 75 Hz.

Także ten monitor wyposażono w złącze HDMI, DisplayPort i VGA, a oprogramowanie w filtr niebieskiego światła. Dodatkiem jest obsługa PIP (obrazu w obrazie) oraz wbudowane złącze słuchawkowe, chociaż monitor nie został wyposażony w głośniki. Podstawa pozwala na pochylenie, ale monitora nie da się niestety zawiesić na ścianie.

[amazon=iiyama G-Master G2730HSU|https://amzn.to/2HqwpKs|178,99|iiyama27]Monitor jest ciekawą propozycją dla graczy, dla których rozmiar ma znaczenie. Wyposażono go w matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej długości 27 cali i obsługę AMD FreeSync. Maksymalne odświeżanie to 75 Hz, a czas reakcji wynosi 1 ms.[/amazon]Monitor iiyama G-Master G2730HSU to propozycja dla graczy, dla których rozmiar ma znaczenie. Ekran kosztuje około 750 złotych i wyposażono go w matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej długości 27 cali (najdłuższej w tym zestawieniu). Obsługiwana jest technologia AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie to 75 Hz. Czas reakcji to 1 ms, a maksymalna jasność sięga 300 cd/m².

Monitor wyposażono w stereofoniczne głośniki o mocy 2 W każdy. Na tylnym panelu znaleźć można HDMI, DisplayPort, VGA, wejście audio, wyjście słuchawkowe minijack i dwa porty USB, bo urządzenie wyposażono w HUB. Ekran można zawiesić na ścianie, a stojący na podstawie pochylać.

[amazon=Dell S2418HN|https://amzn.to/2qU55NL|193,74|dell24]Monitor posiada błyszczącą matrycę IPS i potrafi wyświetlić ponad 99% spektrum sRGB. Od strony oprogramowania nie zabrakło oczywiście AMD FreeSync oraz filtra niebieskiego światła. Dodatkiem jest obsługa HDR10. Maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz.[/amazon]W przypadku monitora Dell S2418HN kosztującego około 800 złotych znów mamy do czynienia z przekątną o długości 23,8 cala. Błyszcząca w tym przypadku matryca wykonana jest w technologii IPS i potrafi wyświetlić ponad 99% spektrum sRGB. Od strony oprogramowania nie zabrakło oczywiście AMD FreeSync oraz filtra niebieskiego światła. Dodatkiem jest obsługa HDR10. Maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz.

Monitor wyposażono w złącze HDMI, DisplayPort, VGA oraz audio do podpięcia słuchawek. Poza funkcjonalnością, w przypadku tego monitora zadbano także o ciekawe wzornictwo. Obudowa od tyłu również jest błyszcząca, a ramki wokół matrycy są stosunkowo niewielkie. Uwagę przywiązano także do ciekawie wyprofilowanej podstawy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)