Monitor do gier nie musi kosztować wiele. Oto nasze propozycje do 800 złotych

Monitor do gier nie musi kosztować wiele. Oto nasze propozycje do 800 złotych
Oskar Ziomek

25.04.2018 20:33, aktual.: 25.04.2018 21:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przymierzając się do kupna komputera do gier często skupiamy uwagę na odpowiednim dobraniu podzespołów jednostki centralnej. W końcu to od niej będzie zależeć wydajność i liczba klatek, którą osiągniemy w grach. I choć faktycznie to głównie karta graficzna i procesor będą miały wpływ na możliwości sprzętu, to na wrażenia podczas rozgrywki wpływ mają także inne elementy zestawu, w tym monitor.

Nie każdego jednak stać na wydanie na ekran drugie tyle co na jednostkę centralną, a początkujący gracze mogą pomyśleć, że tylko taki zakup ma sens. Wychodząc naprzeciw potrzebom mniej zamożnych graczy postanowiliśmy więc przedstawić 5 monitorów, które naszym zdaniem świetnie nadają się do gier, a zapłacić przyjdzie za nie od niecałych 500 do niespełna 900 złotych.

Spis treści

  • AOC G2260VWQ6(#jeden)
  • iiyama G-Master G2530HSU(#dwa)
  • LG 24MP59G-P(#trzy)
  • iiyama G-Master G2730HSU(#cztery)
  • Dell U2414H(#piec)

[amazon=AOC G2260VWQ6|https://amzn.to/2Hky2xt|120,26|aoc1]Monitor oferuje matową matrycę TN o przekątnej 21,5 cala. Ekran wyposażono w istotną z punktu widzenia gracza technologię AMD FreeSync, co w połączeniu z czasem reakcji na poziomie 1 ms zagwarantuje dobre wrażenia podczas gry. [/amazon]AOC G2260VWQ6 to najtańszy monitor w naszym zestawieniu. W cenie około 500 złotych oferuje matową matrycę TN o przekątnej 21,5 cala. Ekran wyposażono w istotną z punktu widzenia gracza technologię AMD FreeSync, co w połączeniu z czasem reakcji na poziomie 1 ms zagwarantuje dobre wrażenia podczas gry. Częstotliwość odświeżania wynosi w tym przypadku maksymalnie 75 Hz, rozdzielczość to oczywiście FullHD, a maksymalna jasność to 250 cd/m².

Urządzenie wyposażone zostało w złącze HDMI, DisplayPort oraz VGA, a oprogramowanie posiada wbudowaną funkcję redukcji szkodliwego dla oczu niebieskiego światła. Podstawa umożliwia pochylanie monitora w jednej płaszczyźnie, a dzięki standardowi VESA 100×100 można go również zawiesić na ścianie.

[amazon=iiyama G-Master G2530HSU|https://amzn.to/2HVfkJR|138,99|iiyama245]Monitor oferuje matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej długości 24,5 cala. Ekran obsługuje oczywiście AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie wynosi 75 Hz. Czas reakcji wynosi 1 ms, a maksymalna jasność to 250 cd/m².[/amazon]Kolejną propozycją jest Iiyama G-Master G2530HSU. Monitor kosztuje około 580 złotych i oferuje matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej długości 24,5 cala. Ekran obsługuje oczywiście AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie wynosi 75 Hz. Czas reakcji wynosi 1 ms, a maksymalna jasność to 250 cd/m².

Monitor wyposażony został w dwa głośniki o mocy 2 W każdy. Na tyle znajdziemy w związku z tym więcej złączy: HDMI, DisplayPort, VGA, ale także wejście audio oraz wyjście słuchawkowe minijack. W monitor wbudowano także dwuportowy hub USB. Istotną informacją jest fakt, iż monitor można zawiesić na ścianie, a jeśli zostanie na podstawie, będzie go można pochylać. Producent zwraca uwagę na wzornictwo, w którym szerokość górnej i bocznych ramek ekranu zredukowano do minimum.

[amazon=LG 24MP59G-P|https://amzn.to/2vAaJu9|149,99|lgmp59]Monitor posiada matrycę IPS o przekątnej 23,8", oferuje AMD FreeSync, a maksymalne odświeżania wynosi 75 Hz. Dodatkiem jest obsługa PIP (obrazu w obrazie) oraz wbudowane złącze słuchawkowe.[/amazon]Za około 120 złotych więcej w stosunku do naszej najtańszej propozycji, LG 24MP59G-P oferuje dwie główne dodatkowe korzyści. Po pierwsze matryca ma większą przekątną i wynosi 23,8", a po drugie – wykonano ją w technologii IPS. Poza tym większość parametrów jest dokładnie taka sama. Również tutaj znajdziemy obsługę AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie wynosi 75 Hz.

Także ten monitor wyposażono w złącze HDMI, DisplayPort i VGA, a oprogramowanie w filtr niebieskiego światła. Dodatkiem jest obsługa PIP (obrazu w obrazie) oraz wbudowane złącze słuchawkowe, chociaż monitor nie został wyposażony w głośniki. Podstawa pozwala na pochylenie, ale monitora nie da się niestety zawiesić na ścianie.

[amazon=iiyama G-Master G2730HSU|https://amzn.to/2HqwpKs|178,99|iiyama27]Monitor jest ciekawą propozycją dla graczy, dla których rozmiar ma znaczenie. Wyposażono go w matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej długości 27 cali i obsługę AMD FreeSync. Maksymalne odświeżanie to 75 Hz, a czas reakcji wynosi 1 ms.[/amazon]Monitor iiyama G-Master G2730HSU to propozycja dla graczy, dla których rozmiar ma znaczenie. Ekran kosztuje około 750 złotych i wyposażono go w matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej długości 27 cali (najdłuższej w tym zestawieniu). Obsługiwana jest technologia AMD FreeSync, a maksymalne odświeżanie to 75 Hz. Czas reakcji to 1 ms, a maksymalna jasność sięga 300 cd/m².

Monitor wyposażono w stereofoniczne głośniki o mocy 2 W każdy. Na tylnym panelu znaleźć można HDMI, DisplayPort, VGA, wejście audio, wyjście słuchawkowe minijack i dwa porty USB, bo urządzenie wyposażono w HUB. Ekran można zawiesić na ścianie, a stojący na podstawie pochylać.

[amazon=Dell S2418HN|https://amzn.to/2qU55NL|193,74|dell24]Monitor posiada błyszczącą matrycę IPS i potrafi wyświetlić ponad 99% spektrum sRGB. Od strony oprogramowania nie zabrakło oczywiście AMD FreeSync oraz filtra niebieskiego światła. Dodatkiem jest obsługa HDR10. Maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz.[/amazon]W przypadku monitora Dell S2418HN kosztującego około 800 złotych znów mamy do czynienia z przekątną o długości 23,8 cala. Błyszcząca w tym przypadku matryca wykonana jest w technologii IPS i potrafi wyświetlić ponad 99% spektrum sRGB. Od strony oprogramowania nie zabrakło oczywiście AMD FreeSync oraz filtra niebieskiego światła. Dodatkiem jest obsługa HDR10. Maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz.

Monitor wyposażono w złącze HDMI, DisplayPort, VGA oraz audio do podpięcia słuchawek. Poza funkcjonalnością, w przypadku tego monitora zadbano także o ciekawe wzornictwo. Obudowa od tyłu również jest błyszcząca, a ramki wokół matrycy są stosunkowo niewielkie. Uwagę przywiązano także do ciekawie wyprofilowanej podstawy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)