Moonlight 3.0 prawie gotowy

Wojciech Cybulski

02.02.2010 11:45

Twórcy finansowanego przez Novella projektu Mono udostępnili na swoich stronach Moonlight 3.0 Preview - bazującą na otwartych źródłach implementację wtyczki Silverlight 3 dla systemów Linux.

Wśród wielu poprawek, nowości i dodatków wprowadzonych do tej wersji można wymienić wyeliminowanie problemów przy współdziałaniu Moonlight z innymi wtyczkami wymagającymi obecności Silverlight, wprowadzenie demuxera MP4 oraz rozpoczęcie prac nad wirtualizacją UI. Moonlight 3.0 Preview wspiera także nowości wprowadzone przez Microsoft do Silverlight 3, jednak autorzy podkreślają, że nie wszystkie podsystemy działają tak, jak należy. Moonlight przeznaczony jest do współpracy z przeglądarką Firefox 2.0, 3.0 i 3.5 oraz 32 i 64-bitową dystrybucją systemu Linux. Twórcy gwarantują poprawne działanie wtyczki z SUSE Linux Enterprise Desktop 11, openSUSE 11.x, Ubuntu 9.10, oraz Fedora 12 - użytkownicy pozostałych dystrybucji mogą samodzielnie skompilować Moonlight ze źródeł.

Moonlight 3.0 Preview 1 w wersji 32- i 64-bitowej można pobrać wprost ze strony projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może powodować potencjalnie problemy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)