Movie Creator BETA: Microsoft chce nam ułatwić edytowanie wideo na smartfonie

Movie Creator BETA: Microsoft chce nam ułatwić edytowanie wideo na smartfonie

Movie Creator BETA: Microsoft chce nam ułatwić edytowanie wideo na smartfonie
Paweł Piskurewicz
17.11.2014 11:08

Movie Creator BETA to aplikacja przygotowana przez Microsoft dla smartfonów z serii Lumia oraz komputerów z Windows 8.1. Pomimo iż jest dedykowane głównie telefonom i tabletom pozwala w wygodny sposób edytować nagrane przez nas filmy, a także tworzyć za ich pomocą prezentacje.

Tworzenie nowego filmu rozpoczynamy od dodania materiałów, które chcemy w nim umieścić. Mogą nimi być zarówno filmy nagrane telefonem jak i zdjęcia. Dodatkowo możemy wczytać multimedia wybierając miejsce, w którym były wykonane (ułatwia to tworzenie prezentacji z podróży). W kolejnym kroku poddajemy edycji zarówno całość jak i poszczególne fragmenty: zamieniamy je miejscami, dodajemy opisy, muzykę czy też kompozycje.

Obraz

Poza podstawową bazą kompozycji dostępną po zainstalowaniu Movie Creator BETA, dodatkowe możemy pobrać ze specjalnie przygotowanej strony. Wybór jest spory, a w doborze odpowiednich pomaga podział na kategorie. Przydatnym narzędziem jest możliwość obracania plików wideo. Jeżeli ktoś ma nawyk kręcenia filmów pionowo zapewne doceni tę opcję.

Obraz

Na koniec wybieramy jeden z trzech poziomów jakości, bądź też przechodzimy do szczegółowych ustawień, gdzie regulujemy rozdzielczości, jakość obrazu oraz ilość klatek na sekundę. Gotowy materiał jest zapisywany w pamięci urządzenia. Aplikacja wspiera systemowe menu udostępniania, tak więc bez problemu podzielimy się naszą twórczością z innymi.

Obraz

Dobry efekt całości psuje niestety stabilność programu. Wersja beta ma swoje prawa, jednak w tym przypadku zbyt często zdarzały się różne drobne błędy. Aplikacja potrafi się resetować przy wyborze któregoś z narzędzi, bądź też zawieszać podczas tworzenia materiału. Błędy te dotyczyły głównie wersji na Windows Phone. Movie Creator BETA możecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Jak na amatorskie narzędzie dostępne za darmo oferuje ciekawy pakiet możliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)