Możesz już uwolnić swoją Lumię dzięki narzędziu Windows Phone Internals

Możesz już uwolnić swoją Lumię dzięki narzędziu Windows Phone Internals

27.11.2015 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telefony z systemem Windows Phone wreszcie będą mogły byćsmartfonami, urządzeniami uruchamiającymi wszystko to, coużytkownik sobie zamierzy i w pełni przez użytkownikakontrolowalnymi. Dzięki pracy człowieka, znanego na forumXDA-developers pod nickiem Heathcliff74, powstało narzędzie WindowsPhone Internals, które odblokowuje na większości modeli Lumii bootloader, daje uprawnieniaroota, a nawet pozwala na wgrywanie zarówno własnych, jak izbudowanych przez społeczność ROM-ów.

Nagle Windows Phone stał się systemem o wiele bardziejinteresującym. Wykorzystując narzędzie Heathcliffe'a74 będziemymogli nie tylko instalować własne oprogramowanie, ale też pozwolićaplikacjom na wyjście z ich sandboksów, tworzyć kopie zapasoweobrazów oprogramowania na telefonie i uzyskać dostęp do systemuplików urządzenia w trybie pamięci masowej.

Windows Phone Internals introduction

W pakiecie znalazł się także SDK, dzięki któremu autorskieaplikacje na Windows Phone mogą uzyskać łatwo dostęp do systemuplików i rejestru. Co najważniejsze, narzędzie działa zpraktycznie wszystkimi telefonami z systemem Microsoftu, zarówno zWindows Phone 8.1 jak i Windows 10 Mobile.

Windows Phone Internals - Create a Custom ROM with Root Access

Teraz pozostaje tylko czekać, jak ktoś na telefonie z WindowsPhone zainstaluje Debiana, dowodząc, że także Lumia może byćczymś więcej, niż tylko urządzeniem robiącym tylko to, na cozezwoli producent. Zainteresowanych szczegółami dalszych praczwiązanych z tym osiągnięciem zapraszamy na forumXDA. Samo narzędzie Windows Phone Internals 1.0 dostępne jestjuż w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)