Mozilla aktualizuje Thunderbirda i Firefoksa

Mozilla aktualizuje Thunderbirda i Firefoksa

19.10.2010 18:40

Dziś Mozilla udostępniła poprawkowe wydania dwóch swoich flagowych produktów. Przeglądarka Firefox została wydana w wersji 3.6.11, a dwie linie programu Thunderbird, darmowego klienta e-mail, zaktualizowano odpowiednio z wersji 3.0.8 do 3.0.9 i z 3.1.4 do 3.1.5.

W najnowszym wydaniu przeglądarki internetowej Mozilli autorzy skupili się na poprawie bezpieczeństwa i stabilności programu poprzez naprawę błędów znalezionych w wersji 3.6.10. Na liście poprawek znajdziemy również zwiększony limit liczby ciasteczek pochodzących z jednej domeny, aktualizację SQLite do wersji 3.7.1 i automatyczne przywracanie klawiatury po zmianie ustawień przez wtyczkę. Pełna lista poprawionych błędów znajduje się tradycyjnie w Bugzilli.

Linię Thunderbird 3.0 przedłuża wydana dziś wersja 3.0.9 programu, która poza poprawą bezpieczeństwa i stabilności odznacza się lepszą wydajnością. Wśród poprawionych błędów znajdziemy problem z otwieraniem więcej niż dziewięciu wiadomości jednocześnie i duży przyrost pamięci towarzyszący otwieraniu wiadomości w nowym oknie. Pełna lista błędów, które naprawiono w tym wydaniu, znajduje się w bugtrackerze. Prace nad linią 3.1, z której pochodzi wersja 3.1.5 programu Thunderbird, również skupiają się wokół bezpieczeństwa i stabilności programu, ale towarzyszy temu drobny lifting interfejsu użytkownika i mechanizmu dodatków. Listę zmian w tej wersji również znajdziemy na stronach Bugzilli.

Thunderbird 3.1.5 jest dostępny do pobrania dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Można również pobrać przeglądarkę Firefox 3.6.11 dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)