Mozilla Firefox 85 już dostępna do pobrania. Koniec wsparcia Adobe Flash Player

Mozilla Firefox 85 już dostępna do pobrania. Koniec wsparcia Adobe Flash Player

Jest pierwsze nowe wydanie Firefoxa w 2021 roku /fot. Mozilla
Jest pierwsze nowe wydanie Firefoxa w 2021 roku /fot. Mozilla
Arkadiusz Stando
26.01.2021 12:24, aktualizacja: 26.01.2021 14:56

Zaledwie kilka dni temu Google wydał najnowszą wersję przeglądarki Chrome, całkowicie kończąc obsługę wtyczki Adobe Flash Player. Teraz Mozilla informuje o wydaniu Firefox 85 i również odcina się od przestarzałego rozwiązania. Jest też kilka nowych funkcji dotyczących prywatności w sieci.

Mozilla Firefox 85.0 jest już dostępna jako oficjalne wydanie w tym roku przeglądarki internetowej typu open source. Wśród nowości, pojawiają się lepsze ustawienia prywatności, takie jak "Network partitioning", czyli rozdzielanie części zasobów sieciowych, co praktycznie uniemożliwia mechanizmom śledzącym na wymianę danych między sobą.

Nowe "patrycjonowanie" należy do ukrytych funkcji, między innymi dlatego, że wpływa na wydajność przeglądarki i może nieznacznie obciążyć zasoby. Aby z niej skorzystać należy wpisać "about:config" w pasku adresu, a następnie wyszukać: "privacy.partition.network_state" i zmienić z "false" na "true".

Obraz

Podobnie jak w przypadku Chrome 88, w nowym Firefoxie 85 rozwiniętofunkcje menedżera haseł, co już wcześniej zapowiadano. W najnowszej wersji przeglądarka pozwala na łatwiejsze usuwanie wszystkich zapisanych danych logowania. W Firefox 85 Mozilla żegna wtyczkę Adobe Flash Player. Wszelkie funkcje stron wykorzystujące ją nie będą już ładowanie.

W Firefox 85 wprowadzono także ułatwienie związane z zakładkami. Przeglądarka będzie zapamiętywać preferowane miejsce zapisywania zakładek, a także będzie wyświetlać pasek zakładek po otwarciu nowej karty. Pojawi się też folder paska narzędzi, umożliwiający szybki dostęp do wszystkich zakładek.

Przeglądarkę Mozilla Firefox w wersji 85 na systemy Windows oraz Mac OS można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)