Mozilla odświeża program Test Pilot

Mozilla odświeża program Test Pilot

Wojciech Cybulski
29.04.2010 20:24

Mozilla zapowiedziała wprowadzenie wielu nowości do swojego programu testowania produktów Test Pilot - m.in. zmiany w polityce prywatności i zupełnie nową wtyczkę dla Firefoksa.

Jak informowaliśmy we wcześniejszych publikacjach, Test Pilot jest platformą przeznaczoną do gromadzenia opinii użytkowników o nowościach i pomaga Mozilli w określaniu, w jaki sposób użytkownicy korzystają z przeglądarki i dostępu do Sieci. Usługa oferuje m.in. możliwość korzystania z nowych, będących w fazie testów funkcji i elementów interfejsu oraz pozwala na ich aktywne ocenianie.

Na początku kwietnia Mozilla zapowiedziała, że wkrótce światło dzienne ujrzy nowa wersja wtyczki Test Pilot oznaczona numerem 1.0, wydała także wczesną wersję testową tego dodatku. Wśród wielu nowości w tej wersji pojawiły się ułatwienia w zarządzaniu badaniami, w których bierzemy udział, usprawnienia w interfejsie i dodatkowe funkcje. Teraz z kolei inżynierowie Mozilli przedstawili zarys nowej polityki prywatności, która zostanie wprowadzona wraz z wydaniem finalnej wersji Test Pilot 1.0. Obecnie wszelkie dane testowe użytkowników biorących udział w programie są usuwane z ich urządzeń po wysłaniu do Mozilli. Wynika to z chęci uniknięcia jakichkolwiek zagrożeń dla osób, które wysyłają swoje prywatne informacje podczas udziału w badaniach. Teraz, dzięki zmianom zaproponowanym przez inżynierów projektu Test Pilot, każdy będzie mógł samodzielnie decydować o tym, co stanie się z jego danymi zebranymi w trakcie uczestnictwa w testach. Część użytkowników nie chce ich bowiem wcale kasować, lecz zachować dla siebie w celu późniejszej samodzielnej analizy.

By zapewnić testerom dostęp do danych zebranych na ich temat, Mozilla wprowadziła zasadę, że wszelkie informacje uzyskane w trakcie danego badania są przechowywane przez 7 dni po jego zakończeniu. Wraz z debiutem finalnej wersji wtyczki Test Pilot 1.0 pojawi się dodatkowa opcja eksportu danych, która pozwoli wszystkim zainteresowanym na zachowanie pożądanych przez nich informacji. Mozilla podkreśla, że mimo wprowadzonych zmian, udział w badaniach dalej pozostaje anonimowy. By uczestniczyć w testach, wystarczy zainstalować w swoim Firefoksie dodatek Test Pilot.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)