Mozilla opóźnia aktualizację Firefoksa 3.6

Mozilla opóźnia aktualizację Firefoksa 3.6

07.10.2011 15:33, aktualizacja: 07.10.2011 17:34

Mozilla zmieniła plany dotyczące aktualizacji Firefoksa 3.6. Uaktualnienie przeglądarki internetowej ukaże się później niż dotychczas zakładano.

Wcześniej plan opracowany przez fundację zakładał wydanie specjalnej aktualizacji podnoszącej Firefoksa 3.6 do wersji 7.0.1. Rozwiązanie to miało być skierowane przede wszystkim do osób, którym nie przypadły do gustu częste uaktualnienia przeglądarki. Firefox 3.6 jest nadal jedną z najpopularniejszych wersji flagowego programu Mozilli, fundacja zaś chciałaby, aby jego użytkownicy powoli zaczęli przenosić się do nowszych wydań. Okazuje się jednak, że uaktualnienie dla Firefoksa 3.6 ukaże się później niż dotychczas przewidywano. Powodem opóźnień jest praca nad serwerami Mozilli.

Fundacja nie chciałaby, aby podczas aktualizowania Firefoksa 3.6 doszło do jakichkolwiek opóźnień czy błędów na skutek problemów z przepustowością serwerów, dlatego też podjęto odpowiednie kroki mające na celu przygotowanie sprzętu Mozilli do masowej aktualizacji przeglądarki. Na razie nie podano jeszcze daty, na którą przesunięto udostępnienie uaktualnienia, ale stanie się to dopiero po zakończeniu sprawdzania serwerów fundacji.

Firefox 3.6 to nie jedyny problem Mozilli z częstymi aktualizacjami przeglądarki. Przeciwko takiemu modelowi protestowali również niektórzy deweloperzy. Na ich żądania zaproponowano otwarcie linii Firefox ESR (Extended Support Release), w ramach której uaktualnienia miałyby ukazywać się średnio co 30 tygodni, a wspierane byłyby przez 42.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)