Mozilla przed MWC — Alcatel One Touch Fire zadebiutuje w Polsce

Mozilla przed MWC — Alcatel One Touch Fire zadebiutuje w Polsce

24.02.2013 21:36, aktualizacja: 25.02.2013 16:06

Dziś wieczorem odbyła się konferencja prasowa Mozilli, poprzedzająca otwarcie Mobile World Congress. Gwoździem programu była prezentacja pierwszych urządzeń, na których znajdziemy system mobilny spod znaku czerwonej pandy i operatorów, którzy będą je sprzedawać. Czekających na urządzenia z pewnością ucieszy fakt, że od początku będą dostępne w Polsce.

Na liście producentów znaleźli się: ZTE, LG, Huawei i TCL (Alcatel). Do Polski trafi między innymi model Alcatel One Touch Fire (na obrazku po lewej, będzie również bardziej elegancka, czarna wersja obudowy) z 3,5-calowym ekranem (480 x 320), 1 GHz jednordzeniowym procesorem, 256 MB RAM-u, 512 MB pamięci dla użytkownika, gniazdem na kartę pamięci, baterią 1400 mAh i 3,2-megapikselowym aparatem. Na początku będzie go można kupić w sieci T-Mobile, do której trafi prawdopodobnie latem tego roku. Poza Polską, zadebiutuje na Węgrzech, w Meksyku, Serbii, Hiszpanii, Wenezueli i Czarnogórze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

ZTE Open (na obrazku po prawej) ma niemal identyczną specyfikację, jednak znajdziemy tu SoC Qualcomm MSM7225A (maksymalne taktowanie 800 MHz) i mniejszą, 1200 mAh baterię. Oba telefony zostały wyposażone w radio FM, GPS, WiFi i Bluetooth. Nie znajdziemy tu modemów LTE, trzeba się więc zadowolić 3G/UMTS. Cen jeszcze nie znamy, ale z pewnością nie będą wygórowane.

W zeszłym roku podjęliśmy decyzję o „uwolnieniu” urządzeń mobilnych, podobnie jak 10 lat temu zdecydowaliśmy, że „uwolnimy” WWW — powiedział Gary Kovacs, dyrektor zarządzający Mozilli. Idea otwartości Firefox OS to według niego również to, że system powstał dzięki pracy wolontariuszy. Jeśli zaś chodzi o aplikacje, przede wszystkim reprezentanci Mozilli podkreślali, że dzięki wykorzystaniu technologii webowych mogą być indeksowane i przeszukiwane jak strony internetowe, co daje możliwości zupełnie nieznane na iOS czy Androidzie. Ponadto, mają tę przewagę nad innymi platformami, że deweloper aplikacji webowych nie musi poznawać kolejnych technologii, aby tworzyć dla Firefox OS.

Jeśli zaś chodzi o konkrety, możemy liczyć między innymi na Facebooka, Twittera, SoundCloud, AirBNB, AccuWeather oraz Box. Pograć będzie można w takie gry, jak Cut the Rope czy webowe produkcje Electronic Arts. Zgodnie z zapowiedziami, posiadacze urządzeń z Firefox OS będą mogli korzystać z map Nokia HERE, które zostały przystosowane do działania na niezbyt mocnych urządzeniach w 3D.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)