Mozilla ujednolici wygląd Firefoksa na desktopach i urządzeniach mobilnych

Mozilla ujednolici wygląd Firefoksa na desktopach i urządzeniach mobilnych

Wojciech Cybulski
02.05.2012 16:16, aktualizacja: 02.05.2012 17:05

Mozilla pracuje nad nowym wyglądem Firefoksa - znakiem rozpoznawczym odświeżanego interfejsu będą zaokrąglone zakładki. Przy okazji fundacja planuje ujednolicić wygląd swojej przeglądarki na wszystkich platformach desktopowych i mobilnych. Odmieniony Firefox otrzyma nowy interfejs Australis. W systemie Windows, Mac OS X oraz Linux odświeżone UI będzie różniło się jedynie szczegółami. Dzięki zmianom wygląd Firefoksa ulegnie uproszczeniu - pojawi się nowe menu, udoskonalony moduł pobierania, zaokrąglone karty, bardziej funkcjonalna strona główna i szereg pomniejszych nowości. Wizualizacje nowego wyglądu Australis dla Windows Aero są dostępne na serwerach Mozilli.

Nowy interfejs trafi także na platformy mobilne, na których Firefox jest obecny. Dzięki temu wygląd przeglądarki uruchomionej na smartfonie lub tablecie nie będzie znacząco odbiegał od tego co widzimy na ekranie laptopa. Oczywiście twórcy w swoich projektach uwzględnili specyfikę urządzeń mobilnych. Mobilny Firefox otrzyma więc wyspecjalizowane narzędzie do udostępniania i tryb „article reading” przeznaczony do wygodnego czytania artykułów. W Sieci dostępna jest prezentacja, w której Mozilla przedstawiła najnowsze wizualizacje Firefoksa dla poszczególnych platform mobilnych i desktopowych.

Inicjatywa Kilimanjaro w ramach której Mozilla ujednolica wygląd Firefoksa nie sprowadza się jednak tylko do zmian w interfejsie. To duże przedsięwzięcie w ramach którego fundacja tworzy połączony ekosystem usług i produktów. Celem inicjatywy jest doprowadzenie do sytuacji, w której użytkownik niezależnie od platformy ma dostęp do tych samych narzędzi, usług i aplikacji mobilnych a całość jest synchronizowana na poziomie chmury obliczeniowej.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)