Mozilla zaprezentuje Marketplace, pracuje nad własnym systemem

Mozilla zaprezentuje Marketplace, pracuje nad własnym systemem

23.02.2012 14:01, aktualizacja: 23.02.2012 18:07

Od dłuższego czasu w Internecie pojawiały się plotki, że Mozilla pracuje nad własnym, webowym systemem operacyjnym. Pogłoski nie tylko zostały potwierdzone, ale poznaliśmy również partnera Mozilli w tym przedsięwzięciu.

Według niemieckiego Financial Times, który powołuje się na dobrze poinformowane źródła, Mozilli pomoże Deutsche Telekom. Dostawca usług telekomunikacyjnych pracuje nad Boot to Gecko od połowy 2011 roku, świadcząc głównie wsparcie deweloperskie. Mozilla i DT zamierzają zbudować otwarty ekosystem, który ma konkurować z zamkniętymi platformami. Boot to Gecko będzie współdzielił kod z Androidem, ale nie będzie z nim kompatybilny. System ma zostać zaprezentowany na tegorocznym Mobile World Congress w Barcelonie, co potwierdził CTO Mozilli, Brendan Eich.

Również na Mobile World Congress zobaczymy sklep z aplikacjami w wykonaniu Mozilli. Platforma dystrybucji programów jest przez Mozillę promowana jako miejsce dla aplikacji stworzonych z wykorzystaniem otwartoźródłowych technologii webowych — HTML5, CSS czy JavaScript. Sklep zostanie otwarty jeszcze w tym roku, ale Mozilla nie podaje dokładnej daty. Wiadomo jednak, że zgłoszenia aplikacji będą przyjmowane zaraz po prezentacji w Barcelonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)