Można już zwiedzać wirtualny świat Minecrafta w goglach Oculus Rift

Można już zwiedzać wirtualny świat Minecrafta w goglach Oculus Rift

Można już zwiedzać wirtualny świat Minecrafta w goglach Oculus Rift
16.08.2016 19:46

Minecraft otrzymał znaczącą aktualizację, która przynosi wsparcie dla Oculus Rift. Z wirtualnej rzeczywistości będą mogli jednak skorzystać wyłącznie osoby posiadające grę w wersji dla Windowsa 10.

Do wirtualnego świata Minecrafta mogliśmy już wejść w goglach Samsung Gear VR. Byliśmy jednak ograniczeni do wersji Pocket Edition zaprojektowanej dla urządzeń mobilnych. Edycja z Oculus Rift to natomiast wsparcie dla kontrolera Xbox One, klawiatury i myszki. Dodatkowo wprowadzone zostały ustawienia dla VR, które to zapisywane są niezależnie od tych dla tradycyjnej wersji.

How we made Minecraft for Virtual Reality

Z opinii osób, które już wcześniej mogły zwiedzać świat Minecrafta w Oculus Rift, dowiemy się, że całość zastała naprawdę dobrze zaprojektowana. Odczucia dzięki wirtualnej rzeczywistości są większe i jak najbardziej pozytywne. Oprawa graficzna sprawia natomiast, że nie czujemy się jakbyśmy weszli do drugiego, zupełnie innego świata. Testerzy wspominają raczej o bajkowej krainie.

Przypominamy, że Minecraft Windows 10 Edition Beta, to jak sama nazwa wskazuje – edycja gry przeznaczona dla komputerów pracujących pod kontrolą Windows 10. Jeśli posiadacie zwykłą wersję dla PC lub OS X, to Windows 10 Edition Beta dostaniecie za darmo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)