MSI wyjaśnia sprawę kompatybilności starszych chipsetów z Zen 2. Jednak będzie

MSI wyjaśnia sprawę kompatybilności starszych chipsetów z Zen 2. Jednak będzie
Piotr Urbaniak

17.04.2019 12:44, aktual.: 17.04.2019 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod naciskiem ze strony mediów i użytkowników, firma MSI zdecydowała się na opublikowanie wyjaśnienia w sprawie kompatybilności, lub nie, nadchodzących procesorów Zen 2 z chipsetami X370 oraz B350. Okazuje się, że nowe układy AMD jednak ruszą na płytach głównych starszej generacji. Możliwie jednak, że nie na wszystkich. Firma chce dokładnie sprawdzić zgodność.

Bijąc się w pierś, MSI przyznaje, że dział wsparcia wprowadził klientów w błąd. I tłumaczy: – Naszym celem jest zapewnienie kompatybilności dla jak największej liczby produktów.

Jak się dowiadujemy, aby płyta obsłużyła Zen 2 pod kątem programowym, niezbędna jest aktualizacja mikrokodu do wersji AMD Combo PI 1.0.0.0. Taki upgrade na tę chwilę przewidziano zarówno dla konstrukcji z chipsetem X470 lub B450, jak i X370 lub B350. Lista widnieje poniżej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=b450_1][join][img=b350_1]Teoretycznie łatkę można wgrać dowolnej płycie, ale MSI chce się upewnić, że wszystko działa bez problemów. Tak czy inaczej, już na tę chwilę lista kompatybilności okazuje się właściwie pełna.

Według słów producenta, zapowiedziane właśnie BIOS-y pojawią się w maju.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także