Mundial 2018: gdzie i jak oglądać mecze na żywo w Internecie?

Mundial 2018: gdzie i jak oglądać mecze na żywo w Internecie?

Tłum na stadionie z depositphotos
Tłum na stadionie z depositphotos
Oskar Ziomek
14.06.2018 09:52, aktualizacja: 14.06.2018 10:21

Dziś wielkie święto wszystkich fanów piłki nożnej. Już za kilka godzin rozpocznie się ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata, które tym razem odbywają się w Rosji. Z pewnością wszyscy śledzący poczynania nie tylko polskiej reprezentacji chcieliby obejrzeć mecze, które odbywać się będą w najbliższych tygodniach i najłatwiejszą metodą jest w tym przypadku bez wątpienia włączenie telewizora.

Wszystkie mecze z Mundialu będą bowiem transmitowane na kanałach TVP1, TVP2 oraz TVP Sport, ale fani najwyższej jakości powinni zainteresować się innym źródłem. Specjalnie na potrzeby Mistrzostw uruchomiony został bowiem kanał TVP 4K, gdzie 52 z 64 spotkań będą na żywo transmitowane w tytułowej jakości 4K. Część meczów w tej rozdzielczości będą mogli zobaczyć także widzowie kanału Canal+ 4K Ultra HD, który dostępny jest na platformie nc+.

Gdzie oglądać mecze w Internecie?

Jak wiadomo jednak, telewizja sukcesywnie traci na popularności, a i nie w każdych warunkach można ją swobodnie oglądać. Użytkownicy, którzy szukają szansy na obejrzenie meczów na żywo w Internecie, skorzystać powinni z portalu sport.tvp.pl i specjalnie przygotowanej podstrony Mundial.

Obraz

Liczyć tu można na transmisje na żywo z wszystkich meczów, ale nie tylko – zobaczyć w ten sposób można również ceremonię otwarcia Mistrzostw, a także konferencje prasowe i Meldunki z Soczi. Serwis nie służy wyłącznie do strumieniowania wideo, bo znalazło się tu także miejsce na dodatkowe tabele, statystyki czy opisy drużyn. Warty uwagi jest szczególnie plan transmisji. To w gruncie rzeczy prosta lista nadchodzących wydarzeń, jednak zadbano o drobne szczegóły, które ułatwiają jej przeglądanie.

Obraz

I tak na przykład listę wszystkich spotkań można zawęzić tylko do tych, w których brać będzie udział polska reprezentacja, a obok każdej transmisji znalazło się miejsce na informację, na którym kanale TVP (poza strumieniem w Internecie) można obejrzeć to samo za pośrednictwem telewizji.

Transmisje na żywo to nie wszystko

Wiadomo już więc gdzie i jak oglądać Mundial, ale warto wiedzieć, że na transmisjach meczów sprawa się nie kończy. Specjalnie z myślą o fanach piłki przygotowywanych jest wiele ciekawych metod śledzenia wyników i dodatkowych informacji – najczęściej w wygodnej formie dostępnej bezpośrednio na smartfony. Zainteresowanych odsyłam do przygotowanego przez Anię przeglądu najciekawszych z nich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)