MuseScore, Intruder Photo Log, 123D Catch, Aurora: Quarantine i Car Patrol – najlepsze aplikacje tygodnia

MuseScore, Intruder Photo Log, 123D Catch, Aurora: Quarantine i Car Patrol – najlepsze aplikacje tygodnia

MuseScore, Intruder Photo Log, 123D Catch, Aurora: Quarantine i Car Patrol – najlepsze aplikacje tygodnia
23.04.2016 10:23

Jak co sobotę zapraszam do zapoznania się z najciekawszymi programami, które w tym tygodniu wzbogaciły naszą bazę.

MuseScore

MuseScore to program znany osobom, które zajmują się muzyką. To jeden z najlepszych programów do zapisywania i przeglądania nut, do tego otwarty i darmowy. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, z ekranowej klawiatury pianina lub odczytać z wejścia MIDI. MuseScore znajduje się w naszej bazie od dawna, ale w tym tygodniu została uzupełniona także wersja dla systemu OS X.

Obraz

W MuseScore można wyświetlać nuty na ekranie w czasie grania albo przygotować dokumenty do wydruku. Na potrzeby zespołu można rozbić partyturę na pojedyncze instrumenty. Oczywiście oprogramowanie tego typu będzie niczym bez dostępu do bazy nut. Po założeniu darmowego konta na stronie MuseScore można dołączyć do społeczności, której użytkownicy dzielą się własnymi nutami i partyturami. Są tu zarówno utwory klasyczne, jak i własne kompozycje licznych użytkowników, które można odsłuchać w przeglądarce. Programom towarzyszą aplikacje mobilne, które pozwalają wyświetlać nuty w czasie grania na smartfonach i tabletach.

Obraz

MuseScore możecie pobrać z naszej bazy dla Windowsa, OS X, Androida i iOS-a.

Intruder Photo Log

Intruder Photo Log to aplikacja, która służy do sprawdzania, kto korzystał ze smartfonu bez wiedzy właściciela. Program wykorzystuje przednią kamerę w urządzeniu i robi zdjęcie użytkownika podczas każdej próby odblokowania smartfonu, także nieudanej, po cichu i bez zdradzania się przed użytkownikiem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zdjęcia będą przechowywane w galerii aplikacji, wraz z informacją o dacie próby odblokowania i czasie pobytu użytkownika wewnątrz systemu, jeśli udało mu się go odblokować. W programie można ustawić czas przechowywania zdjęć i zabezpieczyć dane PIN-em.

Skradzione Pojazdy:Car Patrol

Skradzione Pokazdy:Car Patrol to aplikacja dla Androida, dzięki której można wysłać w świat informacje o skradzionych pojazdach albo przejrzeć takie informacje, wysłane przez innych użytkowników platformy. Dzięki kontaktowi z innymi właścicielami samochodów można skuteczniej pilnować pojazdów, pomagać odnaleźć skradzione samochody lub tablice rejestracyjne i liczyć na pomoc innych w przykrych sytuacjach.

Car Patrol - Aplikacja Mobilna

Aplikacja ma także kilka przydatnych funkcji, jak przypomnienie o zbliżającym się przeglądzie. Większe możliwości można uzyskać kupując naklejkę za 9,99 zł na stronie społeczności.

123D Catch

123D Catch to program, który pozwala z serii zdjęć przedmiotu wygenerować jego model 3D. Do tego potrzeba 20-40 zdjęć równo oświetlonego przedmiotu, budynku lub osoby, zrobionych z różnych stron, a także konto Autodesk ID. W aplikacji mobilnej można skorzystać z asystenta robienia zdjęć, który pokazuje, jak przesunąć smartfon do kolejnego ujęcia. Zdjęcia są wysyłane do chmury Autodesk i tam analizowane pod kątem charakterystycznych punktów, z których powstanie model. Po przetworzeniu w programie można zobaczyć efekty i zdecydować, czy model zostanie zachowany i opublikowany, czy usunięty.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W programie na wszystkich platformach można też przeglądać prace innych użytkowników. Wraz z modelem pobrane zostaną wszystkie zdjęcia, na podstawie których został wykonany. Na Windowsie można też przygotować ścieżkę, po której przemieści się kamera, i wygenerować ciekawą animację, prezentującą model z różnych stron.

123D Catch jest dostępny dla Windowsa, Androida, iOS-a i Windows Phone.

Hammer Time!

Hammer Time! to gra, w której zadaniem gracza jest strzec zamku przed nadlatującymi bombami za pomocą ogromnego młota. Gra wymaga refleksu i wbrew pozorom nie jest łatwa, mimo prostej mechaniki. W Hammer Time! sterujemy przymocowanym do zamku młotem obronnym, który ma odbijać pociski. Im dłużej palec znajduje się na ekranie, tym szybciej pracuje sprzęt obronny.

Hammer Time Gameplay - Free On Android & iOS

Między bombami zaś pojawiać się będą wózki ze złotymi monetami. W nie również trzeba uderzyć, aby zapisać monety na swoim koncie. Dzięki nim można kupić kolejne warowne przyrządy.

Gra jest dostępna za darmo, ale wyświetla reklamy. Dzięki temu nasze wyniki osiągane w grze będziemy mogli zapisywać w chmurze Google, synchronizować je między urządzeniami oraz ścigać się z innymi użytkownikami aplikacji.

W Hammer Time! można zagrać na Androidzie i iOS-ie. Aurora: QuarantineAurora: Quarantine to świetnie zaprojektowana, niekonwencjonalna, wciągająca i wymagająca gra logiczno-zręcznościowa dla Androida. Klasyczna koncepcja „toczenia kulki” została połączona z szukaniem pułapek, przygodą, łamigłówkami i detektywistycznym dochodzeniem. W grze bowiem nie chodzi tylko o to, by dotoczyć robota do celu w wyznaczonym czasie.

Aurora: Quarantine (trailer)

Przenosimy się do roku 2098. Już powstały miasta ekologiczne, będące odpowiedzią na postępującą degradację środowiska naturalnego i rosnące nierówności ekonomiczne. Miast tych strzeże organizacja The S.I.G.H.T. Do Silverpolis wkradli się terroryści z bronią chemiczną. Wszyscy mieszkańcy miasta zginęli, a toksyna od razu zabija wszelkie formy życia. The S.I.G.H.T., chcąc uratować Silverpolis, wysłała więc do miasta robota, który ma za zadanie przedrzeć się przez starą elektrownię słoneczną i dotrzeć do miejsca, w którym ukryta jest ciągle aktywna trucizna i ją unieszkodliwić.

AppDetox – Digital Detox

Na koniec coś dla leczących uzależnienie od Facebooka czy zainstalowanych na smartfonie gier. AppDetox dla Androida pozwala czasowo lub na stałe ograniczyć dostęp do innych aplikacji. Aplikacja pokaże listę zainstalowanych na telefonie programów i liczbę uruchomień każdej z nich. Dla aplikacji można ustalić różne reguły dostępu, zależne od dni tygodnia, pory dnia, maksymalnej liczby uruchomień na dzień, czasu korzystania na dzień i tym podobnych. Proces jest łatwy i każdy sobie z nim poradzi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dodatkowo w aplikacji możemy ustawić jej zachowanie, gdy np. upłynie dopuszczalny czas korzystania z wybranego programu: wyświetlenie powiadomienia, zamknięcie go lub brak reakcji. AppDetox w osobnej kategorii wyświetli listę utworzonych reguł ograniczających dostęp do aplikacji oraz informację o liczbie prób ich złamania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)