Muzyki ze Spotify posłuchamy na telewizorach, Philips będzie pierwszy

Strona głównaMuzyki ze Spotify posłuchamy na telewizorach, Philips będzie pierwszy
28.08.2014 13:22

Niebawem na rynku znajdzie się linia telewizorów, która świetnie sprawdzi się w domach użytkowników Spotify. Firma TPVision, która należy do Philipsa, zapowiedziała produkcję telewizorów marki Philips, wykorzystujących mechanizm Spotify Connect. To nie jedyny nowy partner Spotify, który jeszcze w tym roku pokaże swoje nowe urządzenia do słuchania muzyki.

bDUpbgRN
350111741386057161

Spotify Connect pozwala na odtwarzanie muzyki z mobilnego klienta Spotify na różnych głośnikach i zestawach stereo, bez potrzeby podłączania do nich smartfonu kablem. Odbiornikom można nadawać własne nazwy, jak „Głośniki w sypialni”, i swobodnie się między nimi przełączać w miarę poruszania się po domu. Sterowanie odtwarzaniem odbywa się z poziomu smartfonu, ale całe obciążenie przejmują głośniki czy zestawy. Jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze niż podłączanie się do głośników kablem oraz znacznie bardziej niezawodne i energooszczędne, niż korzystanie z głośników z łącznością Bluetooth (zdarzają się zakłócenia z WiFi 2.4 GHz i nie zawsze jakość dźwięku jest zadowalająca, choć przy niższych jakościach strumieniowania ze Spotify nie ma to większego znaczenia).

Do tej pory Spotify Connect znalazł się na urządzeniach firm Sony, Samsung, Pioneer, Denon, Yamaha, Revo, Teufel i kilku innych, przy czym są to głównie wzmacniacze, zestawy głośników do różnych pomieszczeń, głośniki przenośne i podróżne.

bDUpbgRP

Pierwsze telewizory ze Spotify Connect zostaną zaprezentowane na targach IFA już za tydzień. Przyjmą postać urządzeń z Android TV (linia 8000), które znajdziemy na stoisku Philipsa. Firma zapowiedziała, że w tej linii urządzeń znajdą się urządzenia 1080p o przekątnych 48 i 55 cali oraz jeden model 55-calowy będzie miał rozdzielczość 4K i zostanie wyposażony w system Ambilight na trzech krawędziach. Słuchanie muzyki na telewizorze nie jest szczególnie atrakcyjną perspektywą i będzie dodatkiem, a nie głównym przeznaczeniem urządzenia. Skorzystać z tej opcji mogą przede wszystkim osoby, które mają już zadowalający sprzęt audio w salonie, ale planują wymianę telewizora – będą mogły za jednym zamachem zgarnąć nowy telewizor i odtwarzacz dla Spotify Connect, dzięki któremu muzyka zabrzmi na podłączonych do niego głośnikach.

Spotify Connet po raz pierwszy zagości także na systemach głośników bezprzewodowych do wielu pomieszczeń oraz produktach nowych partnerów: Bose, Panasonic i Gramofon. Bardzo ciekawie zapowiada się hybryda routera i odbiornika Spotify tego ostatniego, a jej oprogramowanie pozwala oddać kontrolę nad odtwarzaną muzyką znajomym, którzy zalogują się przez Facebooka – nie trzeba nikomu dawać hasła do WiFi i komputer z YouTube już nie jest potrzebny do dobrej zabawy.

[vimeo=http://vimeo.com/98037298]W sumie do końca roku ma pojawić się około 100 nowych urządzeń ze Spotify Connect. Platforma rośnie w siłę i kto wie czy niebawem nie będzie jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy wybiorą Spotify, a nie któryś z konkurencyjnych serwisów. Szkoda tylko, że nie można liczyć na stałą dostępność ulubionych płyt – to zapewnią nam tylko sklepy z krążkami i plikami.

Udostępnij:
bDUpbgSL