[MWC 2015] Przyznano Global Mobile Awards – co w Barcelonie robi iPhone 6?

Strona główna[MWC 2015] Przyznano Global Mobile Awards – co w Barcelonie robi iPhone 6?
04.03.2015 14:50
Źródło: globalmobileawards.com
Źródło: globalmobileawards.com

Od kilku dni dostarczamy najświeższych informacji z Mobile World Congress, który dla producentów jest wyśmienitą okazją do zaprezentowania nowych urządzeń oraz przedstawienia planów dalszego rozwoju. MWC jest jednak okazją także do rozdania prestiżowych nagród Global Mobile Awards dla najlepszych urządzeń mobilnych, których premiera miała miejsce w roku 2014.

bETAUJCJ

Kryteria, według których przyznano nagrody dotyczyły między innymi oferowanych funkcji, wzornictwa oraz reakcji rynku i opinii publicznej, jakie wywołały urządzenia. Global Mobile Awards są przyznawane w 35 kategoriach podzielonych na sześć grup.

Szczególnie interesująca jest grupa Najlepsza mobilna słuchawka i urządzenie. Zwycięzcą w kategorii Najlepszy smartfon został iPhone 6, ex aequo z LG G3. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Apple jest na MWC wielkim nieobecnym, co nie przeszkodziło firmie w zdobyciu jednej z najważniejszych nagród kongresu. Najlepszym budżetowym smartfonem została wybrana Motorola Moto E.

Źródło: globalmobileawards.com
Źródło: globalmobileawards.com

W kategorii Najlepszy mobilny tablet zwycięzcą został Microsoft Surface Pro 3. Dennis Meinhardt z Microsoftu skomentował zwycięstwo podkreślając, że jest ono spowodowane wszechstronnością Surface'a. Pro 3 jest bowiem urządzeniem, które według niego (i najwyraźniej także według jury) z powodzeniem może pełnić funkcje laptopa, zapewniając energooszczędność urządzenia mobilnego.

bETAUJCL

Z takiej listy zwycięzców można wyciągnąć wiele interesujących wniosków. O ile przyznanie iPhone'owi może budzić zaskoczenie tylko ze względu na nieobecność Apple'a na MWC, o tyle kontrowersyjne wydaje się przyznanie ex aequo tytułu zwycięzcy smartfonowi LG G3, a nie na przykład flagowcowi Samsunga. Ciekawy jest także brak nominacji w tej kategorii któregokolwiek ze smartfonów z systemem Windows Phone. Jedynie w kategorii smartfonów niskobudżetowych kandydatem do nagrody była Nokia Lumia 530.

Z pełną listą zwycięzców oraz nominowanych można zapoznać się na stronie Global Mobile Awards.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETAUJCV
Komentarze (31)
bETAUJDH