MWC: Deutsche Telekom chce wspierać startupy… w Krakowie

MWC: Deutsche Telekom chce wspierać startupy… w Krakowie

26.02.2013 13:06, aktualizacja: 19.04.2013 16:13

Wspieranie startupów jest czynnością dość popularną i nie brak platform, które to umożliwiają każdemu internaucie, albo firm, które poświęcają na to część funduszy, a nawet takich, które tylko w tym się specjalizują (Y Combinator). Do grona wspierających ciekawe projekty chce dołączyć Deutsche Telekom, właściciel T-Mobile. Operator zbuduje więc w Polsce nie tylko infrastrukturę LTE, ale również inkubator ciekawych projektów technologicznych z siedzibą w Krakowie.

Deutsche Telekom liczy na to, że w naszym regionie znajdą się pomysły, które będzie potem mógł wykorzystać we własnej działalności. Najchętniej wesprze więc firmy związane z rozwojem rynku mobilnego — może to być projekt dla konsumentów, rozwiązanie multimedialno-rozrywkowe, technologia do zastosowania w chmurze czy centrum danych, aplikacje czysto edukacyjne, nowe rozwiązania z dziedziny płatności mobilnych albo produkty wspomagające rozwój handlu mobilnego. Cokolwiek, co może popchnąć innowacyjność T-Mobile, będzie brane pod uwagę. Co więcej, ukończone w inkubatorze za pieniądze funduszu T-Venture projekty będą dostępne dla klientów operatora. Skorzystać mają obie strony — startup ma zrealizować swoje rozwiązanie i od razu dostanie klientów, a T-Mobile ma zyskać nowe aplikacje czy technologie.

Obraz

Krakowskie biuro zacznie działać wiosną tego roku i ma przyjmować zgłoszenia ze wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Rekrutacja już ruszyła. Na początek Deutsche Telekom chce wziąć pod swoje skrzydła 5 projektów i każdy z nich dostanie na start 30 tysięcy euro na pół roku. W miarę rozwoju i otwierania się dalszych perspektyw, telekom będzie szerzej otwierał portfel.

Deutsche Telekom ma już jeden taki inkubator — w Berlinie wspiera startupy pracujące nad reklamami. W pewnym stopniu praca nad Firefox OS również jest wspieraniem raczkującego projektu ze sporym potencjałem. Polska przyciąga go także perspektywą dynamicznego rozwoju płatności mobilnych — na tym polu jesteśmy europejskimi liderami.

Aktualizacja, 19.04.2013 16:13

hub:raum w Krakowie już działa i można się z nim skontaktować za pośrednictwem tego formularza (wybierając Kraków). Formalnie inkubator należy do PTC, operatora sieci T-Mobile.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)