MWC: Kolejna demonstracja WebRTC i rozmów telefonicznych przyszłości

MWC: Kolejna demonstracja WebRTC i rozmów telefonicznych przyszłości

25.02.2013 11:52, aktualizacja: 26.02.2013 17:26

Mozilla i jej partnerzy pokazali wczoraj nowy sprzęt przeznaczony dla systemu Firefox OS, ale na targach MWC na stoisku Fundacji można zobaczyć więcej ciekawostek — na przykład komunikację za pośrednictwem WebRTC między smartfonem i przeglądarką. Demonstrację przygotowali wraz z Mozillą AT&T i Ericsson. Social API i WebRTC w Firefoksie w połączeniu z AT&T API Platform pozwoliło przeglądarce zadzwonić na numer telefonu.

Firefox potrafi się zintegrować z książką adresową smartfonu z Firefox OS, pozwala na wykonanie połączenia wideo i nawet przeciągnięcie obrazka ze strony obok, aby pokazać je rozmówcy. Wszystko widać na demonstracji opublikowanej przez Ericssona:

Najważniejsze jest jednak to, że aby prowadzić taką rozmowę, nie trzeba instalować żadnych dodatkowych wtyczek. Wszystkie API są już w przeglądarce i otwierają ciekawe możliwości — Mozilla na swoim blogu pisze między innymi o przeglądaniu sklepu internetowego podczas gdy pracownik obsługi w rozmowie demonstruje wybrane produkty. Internauci docenią również możliwość szybkiego pokazania obrazka, filmu, przesłania odnośnika do artykułu czy pliku. Niby nic, czego nie można dziś zrobić za pomocą programu VoIP, e-maila i przeglądarki… ale bez dodatkowych wtyczek, na różnych urządzeniach, w jednym miejscu i dużo mniejszym nakładem pracy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)